› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Nieukończona kamienica przestanie straszyć. Jest nowy inwestor

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    22.08.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 11 ocen 1 / 100%
A A A
 Niedokończona kamienica przy skrzyżowaniu ulic: Stary Rynek oraz Wigilijna Niedokończona kamienica przy skrzyżowaniu ulic: Stary Rynek oraz Wigilijna fot. Marcin Mongiałło

Ponad 10 lat trwały rozmowy ratusza z właścicielem niedokończonej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic: Stary Rynek oraz Wigilijna. Teraz otrzymaliśmy informację od elblążanki  Edyty Polkowskiej-Krupińskiej, że jest szansa na to, by obiekt przestał straszyć. Nowy właściciel rozpoczął starania o zakończenie inwestycji. Będą tam mieszkania i część komercyjna. 

Wielokrotnie pisaliśmy o nieukończonej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic: Stary Rynek oraz Wigilijna. Odpowiedź władz miasta była zawsze jednakowa:

Nieruchomość położona przy ul. Wigilijnej. W umowie oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste, celem zabudowy mieszkaniowej lub mieszkaniowo-usługowej, sporządzonej w dniu 11.07.2005 r. Nabywca zobowiązał się do rozpoczęcia jej zabudowy w terminie jednego roku oraz do zakończenia zabudowy w terminie trzech lat, licząc od dnia zawarcia umowy ustanowienia tegoż prawa. Niewywiązanie się z powyższych terminów w przedmiotowej sprawie nie zostało w umowie obwarowane sankcjami prawnymi. 

Wydawało się, że sprawa jest beznadziejna. Dodatkowo jak się dowiedzieliśmy właścicielka mieszkała w Niemczech. 

W końcu po latach jest nadzieja, że nieukończona budowa przestanie straszyć. Wszystko za sprawą elblążanki Edyty Polkowskiej-Krupińskiej, której hobby jest architektura i rynek nieruchomości. Postanowiła wziąć sprawy w swoje w ręce. Udało się jej przekonać inwestora z Sopotu... 

Nieruchomość została już kupiona, teraz trwają prace badawcze i projektowe, zatem nie jest to tylko mrzonka, że kamienica widmo zniknie

- poinformowała Elbląg.Net  Edyta Polkowska-Krupińska. 

Teraz o planach inwestora:

W miejscu, uznanym za najbardziej prestiżową część Starego Miasta Elbląga, powstanie ekskluzywna zabudowa sześciokondygnacyjna o bardzo wysokim standardzie.

Inwestor przewiduje zabudowę komerycjno – mieszkaniową, wyposażoną w nowoczesne rozwiązania. Powierzchnie mieszkalne projektowane są w przedziale 40 - 70 m2 powierzchni użytkowej. Będą zaprojektowane w sposób umożliwiający bezkolizyjne łączenie ze sobą oddzielnych mieszkań w duże apartamenty.

- przekonuje pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Jak się dowiedzieliśmy w kierownictwie firmy jest jedna osoba pochodząca z Elbląga. 

Jeszcze dodatkowe informacje Edyty Polkowskiej-Krupińskiej. 

Inwestycją zainteresowały się również  instytucje: Urząd Miasta w Elblągu oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków. Perspektywy współpracy z instytucjami są optymistyczne, na ten moment wszyscy z zadowoleniem przyklaskują tej inicjatywie. Przedsięwzięciem zainteresował się także Pan Wiceprezydent Janusz Nowak, który zadeklarował osobisty nadzór i pieczę nad sprawami inwestycji, leżącymi w gestii Urzędu. 

Miejmy nadzieję, że przestanie także straszyć nieukończony obiekt przy zbiegu Kowalskiej – Wieżowej. Właściciel nieruchomości - od 2 grudnia 1999 roku - również zobowiązał się do zakończenia inwestycji, ale słowa nie dotrzymał. Pisaliśmy o tym w 2015 roku.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 12
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (11)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ NEGOCJATOR
  ponad rok temu ocena: 100%  11
  Ciężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u nas na starówce. Nawet adres w Sopocie ten sam. Kolejna firma odprowadzająca podatki poza miasto. Koszty budowy będą duże bo teren od miasta pod zaplecze budowy i dźwig wynająć trzeba chyba, że szybko dogadają z powstającą obok zabudową.
  ~ el
  ponad rok temu ocena: 0%  10
  Wreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie.
  ~ Pedro
  ponad rok temu ocena: 27%  9
  Najlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!!
  ~ otto
  ponad rok temu ocena: 43%  8
  Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej – Wieżowej.należacy do P. Przezpolewskiego .Prezydent Nowak obiecal rok temu zalatwić temat. Czekamy .
  ~ Abecadło
  ponad rok temu ocena: 8%  7
  Róg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi panie proroku.
  ~ Prork Igor
  ponad rok temu ocena: 59%  6
  Powtarzam...to którą działkę z rozpoczęta budowa kupili?! Bo z fotek wynika, że byli dwaj różni właściciele dwóch różnych działek o która chodzi?
  ~ Bolek
  ponad rok temu ocena: 40%  5
  A nie wystarczy z uwagą przeczytać artykuł?
  ~ Ocochodzi
  ponad rok temu ocena: 68%  4
  Przeciez w galerii zdjec sa 2 rozne budowy?
  ~ Abcd
  ponad rok temu ocena: 42%  3
  Różne zdjęcia, ale są tez opisy zdjęć ;)
  ~ Prorok Igor
  ponad rok temu ocena: 57%  2
  Jak widać dziennikarze nie są zorientowani o czym piszą.
  ~ Prork Igor
  ponad rok temu ocena: 57%  1
  Po pierwsze szkoda, że nie podano który inwestor nie wywiązał się z umowy z naszym samorządem! Drugie rozumiem, że niedokończona kamienice nabył nowy inwestor kupił ja? To ta sama pani co kandydowała do europarlamentu z komitetu Europa Plus? Czy to ta sama pani co kandydowała w II okręgu z Wolnego Elbląga?
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.