› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

[aktualizacja] Charytatywny bal Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni (+ zdjęcia)

› relacje ponad rok temu    14.02.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 10 / 100%
A A A
Charytatywny bal (karnawałowy) Elbląskiego Klubu Szefów KuchniCharytatywny bal (karnawałowy) Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni fot. Marcin Mongiałło

W nocy z 9 na 10 lutego 2019 r. w Restauracji Wiarus przy ul. 1 Maja w Elblągu odbył się pierwszy (karnawałowy) bal charytatywny Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Klubowicze licytyowali przedmioty. Celem była pomoc dla 6-letniego Wojtka Harhaja z Pasłęka. Była to także okazja do wspólnej zabawy i świętowania ważnej rocznicy.

Przypomnijmy około rok temu, 6 lutego 2018 r. w Restauracji Amore Mio na elbląskiej starówce spotkało się ponad dwudziestu doświadczonych (można by równie dobrze powiedzieć: wybitnych) kucharzy oraz ludzi związanych zawodowo z branżą gastronomiczną z Elbląga i okolic. Celem zebrania było założenie profesjonalnego klubu zrzeszającego elbląskich szefów kuchni. Tak też się stało.

W minioną sobotę Elbląski Klub Szefów Kuchni (EKSK) świętował pierwszą rocznicę powstania. Po raz kolejny klubowicze pokazali, że mają gorące, dobre serca. Dzięki licytacji, prowadzonej z dużą swadą i humorem przez prezesa EKSK Bartosza Majchrzaka, Szymona SłomkowskiegoRemiego Jasińskiego udało się zebrać 1630 zł, które zostały wpłacone na konto Fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka.

Licytowano m.in.:

 • czerwoną kurtkę szefów kuchni 
 • filiżanka z logiem Elbląga 
 • książkę kucharską Modesta Amaro 
 • zachowaną w doskonałym stanie Kuchnię Polską z 1976 roku 
 • obraz namalowany przez osoby niepełnosprawne z Jerutek pod Szczytnem 
 • obraz przedstawiający kościół w Jerutkach, który EKSK otrzymał jako podziękowanie za udział w gotowaniu na gęsinie 
 • syfon do bitej śmietany 
 • voucher na 3 dni diety przekazany przez Catering dietetyczny Food&Fit
 • nóż szefa kuchni z logiem klubu 
 • syrop firmy Monin 
 • bluzę kucharską z logiem klubu 
 • stary banknot o nominale 100 zł sprzed kiludziesięciu lat
 • płytę zespołu pieśni ludowej z jerutek z dedykacją i autografem 

Najwyższą cenę osiągnęła czerwona, niepowtarzalna kurtka (z logiem szefów kuchni, emblematami), przekazana na licytację przez członka EKSK Wojciecha Rabiegę, który jest obecnie szefem kuchni w Restauracji Kobaltowa, znajdującej się w czterogwiazdkowym Hotelu Tristan w Kątach Rybackich. Pan Wojciech w gronie kilkunastu najlepszych kucharzy z całej Polski, którzy podczas 27. Finału WOŚP gotowali wspólnie przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Miał wówczas na sobie piękną czerwoną kurtkę, którą postanowił przekazać na cele charyatywne. W minioną sobotę osiągnęła na licytacji kwotę 370 zł.  

Imprezę prowadził niezastąpiony DJ Krzysztof Panas, który również wziął udział w licytacji. Nie dość, że wrzucił do skarbonki 100 zł, to wystawił na aukcję usługę prowadzenia imprezy okolicznościowej. 

Frekwencja dopisała. Na parkiecie bawiło się blisko 30 osób, w tym Michał Denesiuk, który razem z małżonką przyjechał do Elbląga z odległego o blisko 160 km Szczytna. Mimo dużej odległości, która go dzieli od naszego miasta, Michał od wielu miesięcy aktywnie włącza się w działalność EKSK, a klubowicze nie pozostają dłużni. Już kilka razy odwiedzali miejsce jego pracy – Gospodę Bulwar w Jerutkach pod Szczytnem, w której Michał Denesiuk pełni funkcję szefa kuchni.  

Przypomnijmy, że działalność EKSK ma w dużej mierze charakter charytatywny. Klubowicze mają za sobą wiele udanych akcji, przy czym godne podkreślenia jest to, że są to zadania realizowane niedodpłatnie, służące lokalnemu środowisku. Członkowie EKSK brali udział w gotowaniu dla elblążan w czasie XIII Elbląskiego Święta Chleba (za co otrzymali później podziękowania do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego), począwszy od lutego 2018 r. cyklicznie przygotowują ciepły i pożywny posiłek dla bezdomnych elblążan. 15 września 2018 r. dali pokaz kulinarnego kunsztu profesjonalizmu na I Festiwalu „Bulwa” w Jerutkach pod Szczytnem. Występują w mediach. Gościli m.in. na antenie Radia Olsztyn – członek EKSK Szymon Słomkowski w tak interesujący sposób opowiadał o kulinariach, że przewidywany jest cykl audycji poświęconych gastronomii. Nie można również pominąć nawiązania owocnej współpracy z Zespołem Szkół Gospodarczych w Elblągu i cyklu wspólnych działań (m.in. wzięcie udziału w drzwiach otwartych w kwietniu ubiegłego roku).

Dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pomoc dla Wojciecha Harhaja podajemy nr konta bankowego oraz numer KRS.

Nr KRS 0000249753 Cel szczegółowy: Wojciech Harhaj

Nr konta bankowego, na który możecie wpłacić darowiznę: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630

Tytułem: darowizna dla Wojciech Harhaj

Fundacja "Nasze Dzieci" przy Klinice Onkologii IPCZD

Wojtuś Harhaj miał 4 lata, kiedy w lipcu 2017 roku zachorował na raka złośliwego oka – siatkówczaka. Mimo leczenia onkologicznego w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, nie udało się uratować oczka i trzeba było je usunąć. Obecnie Wojtek potrzebuje – 2 razy w roku - nowej epiprotezy oczka. Ponadto jest pod stałą opieką specjalistów (badania, kontrole lekarskie, konsultacje medyczne). 

Zobaczcie naszą fotorelację z pierwszego balu charytatywnego EKSK.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 8
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ krima
  ponad rok temu 2
  Super , ma ktoś namiar tel na DJ ?
  ~ pizza man
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Petarda! Jesteście wielcy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.