› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląski Klub Szefów Kuchni podczas drzwi otwartych Zespołu Szkół Gospodarczych (+ zdjęcia)

› rozwój i edukacja ponad rok temu    24.04.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Uczennice Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu,Uczennice Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu, fot. Marcin Mongiałło

24 kwietnia w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbyły się drzwi otwarte, podczas których wszyscy zainteresowani młodzi ludzie mogli zapoznać się z bardzo szeroką ofertą edukacyjną tej placówki. Uczniowie ZSG wspólnie z nauczycielami pokazywali szerokie możliwości edukacji oraz serwowali potrawy przygotowane wspólnie z dysponującymi dużym doświadczeniem kucharzami z Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. 

Zespół Szkoł Gospodarczych jest jedną z największych placówek edukacyjnych w Elblągu. Na zajęcia uczęszcza tu około 500 uczniów, którzy uczą się zawodów, na które od wielu lat zgłaszają zapotrzebowanie przedsiębiorcy. Wśród nich są: technik hotelarstwa, technik eksploatacji portów i terminali, technik obsługi turystcyznej, technik fotografii i multimediów oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Nie można nie wspomnieć o branżowej szkole I stopnia, która kształci w zawodach kucharz, cukiernik i pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

Jak poinformowały nas przewodnicząca przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej Marzena Szczech oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych Irena Kalinowska szkoła dysponuje obecnie młodą, a jednocześnie doświadczoną kadrą, która bez przerwy rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach zawodowych. Wszystko po to, żeby przekazywać najnowszą, branżową wiedzę uczniom. W ostatnich latach nie udaje się uruchomić klasy kelnerskiej. Mimo dużego zapotrzebowania ze strony właścicieli restauracji i hotelów nie zgłasza się wystarczająca liczba młodych ludzi, aby utworzyć taką klasę (potrzeba co najmniej 15 osób). Może w tym roku w końcu się uda...

Podczas drzwi otwartych w Zespole Szkół Gospodarczych pojawiły się cztery osoby z EKSK: Bartosz Majchrzak i Maciej Wasilewski z Restauracji i Pizzerii Strzecha, Krzysztof Kowalczyk z Restauracji Zmysły oraz Agnieszka Robaczek z Tamago Sushi Bar. Wspólnie z uczniami ZSG przygotowali oni potrawy. Na stołach pojawiły się krewetki w wykonaniu Bartosza Majchrzaka, tatar buraczany autorstwa Krzysztofa Kowalczyka, deser Macieja Wasilewskiego, jak również sushi i pyszny tort w wykonaniu Agnieszki Robaczek. Właścicielka Tamago Sushi Bar zaprezentowała uczniom ZSG podstawy przyrządzania pysznego sushi. Członkowie EKSK przyrządzali potrawy z wykorzystaniem produktów marki Oliwia Kaszubska

Zapraszamy do zapoznania się z naszą obszerną fotorelacją z drzwi otwartych w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ssak
  ponad rok temu ocena: 33%  2
  Niusia zmysłowo paluszka ssie.... ;) Smaczna jest.
  ~ Janna
  ponad rok temu ocena: 50%  1
  Bigosu bym pojadała... :D
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.