› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Zmarł Marek Bauman, wieloletni skarbnik Urzędu Marszałkowskiego, przyjaciel Elbląga (aktualizacja)

› bieżące 6 miesięcy temu    31.01.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Marek BaumanMarek Bauman fot. Jerzy Wcisła – profil na FB

W nocy zmarł Marek Bauman, wieloletni skarbnik (członek zarządu) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przyjaciel naszego miasta, członek Jachtklubu Elbląg. Miał 72 lata.

Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku pan Marek był na otwarciu zmodernizowanego hangaru Jachtklubu Elbląg przy ul. Radomskiej. Komandor Ryszard Seroka podziękował mu wówczas za pracę i zaangażowanie:

Marek jest taką dobra duszą w naszym klubie. To dzięki jego dobremu słowu, to dzięki jego zaagażowaniu w naszym klubie sprawy idą we właściwym kierunku.

Oto jak Marka Baumana wspomina senator RP Jerzy Wcisła:

Był członkiem Jachtklubu Elbląg. Przez wiele lat trzymał tu swój jacht. Był osobą przyjazną w stosunku do naszego miasta. W czasie, gdy pracowałem w Urzędzie Marszałkowskim pan Marek był tam skarbnikiem. Kiedy realizowaliśmy program Pętla Żuławska, była duża przychylność skarbnika. Marek Bauman bardzo dobrze rozumiał jak wielkie znaczenie ma promocja naszego subregionu jako regionu wodniackiego.

 

Sam był żeglarzem. Często wspólnie żeglowaliśmy. Braliśmy udział w regatach. Wygrywaliśmy nawet Regaty o Puchar Trzech Marszałków (w 2011 r. zwycięski puchar II Międzynarodowych Regat Żeglarskich o Puchar Trzech Marszałków. zdobyła załoga „Strefa Ciszy 2 w składzie: Jerzy Wcisła, Marek Bauman oraz Janusz i Bogdan Justyńscy; najważniejszy etap prowadził wówczas z Fromborka do Bałtyjska – przyp. red.).

 

Łączyła nas wspólna pasja do żeglarstwa, ale też przekonanie, że walory wodniackie mogą być magnesem, przyczynkiem do rozwoju subregionu. W działaniach na rzecz aktywizacji Zalewu Wiślanego, na rzecz rewitalizacji Kanału Elbląskiego – kiedy trzeba było decydować o dużych środkach – to w Marku Baumanie nasz subregion miał sojusznika.

Marek Bauman urodził się 27 lutego 1946 r. w Olsztynie, tam też pracował. Wiele jednak łączyło go z naszym subregionem. Jego przychylnosć miała z pewnością duże znaczenie dla realizacji dużych projektów infrastrukturalnych związanych z naszym subregionem (i Elblągiem), takich jak Pętla Żuławska, która okazała się wielkim sukcesem. 

W tym miejscu przypopmnijmy, że Pętla Żuławska to droga wodna o długości 303 km, łącząca szlaki wodne: Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej – Tugi, Motławy, Kanału Jagiellońskiego, rzeki Elbląg i Pasłęki oraz wody Zalewu Wiślanego. To także część Międzynarodowej Drogi Wodnej E70, biegnącej z Rotterdamu, przez berliński węzeł śródlądowych dróg wodnych i północną Polskę do Kaliningradu, a dalej droga wodną Niemna (Pregołą i Dejmą do Kłajpedy).

Nasze miasto straciło w osobie Marka Baumana przyjaciela. 

Informacje o pogrzebie

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 2 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 13.30 w kaplicy przy ul. Mariańskiej w Olsztynie, skąd około godz. 14.00 nastąpi wyprowadzenie ciała na Mszę Świętą żałobną do bazyliki kontrkatedralnej pw. św. Jakuba w Olsztynie (przy ul. Staszica). Ceremonia pochowania odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Dywitach.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 4
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (1)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ żeglarz
  6 miesięcy temu ocena: 50%  1
  Dobrze mu z oczu patrzyło. Pokój jego duszy.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.