Stefan Brzozowski (elblążanin) z prawej strony. Zdjęcie z czasów Powstania Warszawskiego fot. archiwum prywatne Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Antoni Czyżyk przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców w najbliższą niedzielę na obchody 81. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Czytaj tutaj o „elbląskich” bohaterach bohaterach Powstania Warszawskiego i tutaj o wojennych losach niezwykłych elblążanek.
Poniżej publikujemy program obchodów 81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, w dniu 27 września (niedziela), godz. 12:00
Miejsce: Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego (ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego / Skwer Rotmistrza Pileckiego).
• odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej, • przemówienia okolicznościowe, • Apel pamięci i salwa honorowa, • składanie kwiatów
|
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |