› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Smażalnia Okoń

Koniec kwarantanny pracowników sądu. W tle riposta prezesa na oświadczenie „wojskowe”

› sąd 2 miesiące temu    1.04.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Koniec kwarantanny pracowników sądu. W tle riposta prezesa na oświadczenie „wojskowe”

Zakończona została 27 marca kwarantanna pracowników Sądu Rejonowego w Braniewie, mających do dnia 13 marca bezpośredni kontakt z asesorem tego Sądu, tj. osobą, u której następnie stwierdzono zakażanie koronawirusem. 

Przypomnijmy, że zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Braniewie żona jednego z żołnierzy z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód w Elblągu, poinformowała w poniedziałek 16 marca Prezesa Sądu Rejonowego w Braniewie o objęciu jej kwarantanną od niedzieli 15 marca. Należy dodać, że żołnierz ten został objęty kwarantanną dzień wcześniej, tj. w sobotę, zatem jego żona nie miała podstaw do niestawiania się do pracy w Sądzie w dniach poprzedzających.

W środę 18 marca okazało się, że objęta kwarantanną pracownica ma wynik pozytywny testu zakażenia koronawirusem. 

Tego samego dnia Prezes Sądu Rejonowego w Braniewie podał służbom sanitarnym listę innych pracowników tego Sądu, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną, co skutkowało objęciem kwarantanną tych osób (ponad 30, blisko połowy obsady Sądu). Kwarantanna ta trwała 2 tygodnie od dnia ostatniego kontaktu z osobą zakażoną, tj. do piątku 27.03.2020r. włącznie. Co szczególnie istotne, przeprowadzone u osób poddanych kwarantannie testy wykluczyły zakażenie wirusem COVID-19

- informuje sędzia  Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu

Wyjaśnia on jednocześnie, że w okresie  kwarantanny pozostali zatrudnieni w Sądzie Rejonowym zabezpieczyli rozpoznawanie wszystkich spraw pilnych w takim samym zakresie, w którym postępowania tego rodzaju są prowadzone we wszystkich sądach okręgu elbląskiego.

W oświadczeniu opublikowanym 18 marca przez rzecznika prasowego Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód w Elblągu wynika, że żona żołnierza została poddana kwarantannie od 13 marca. Prezes Sądu Rejonowego w Braniewie, sędzia Krzysztof Korzeniewski prostuje tę informację:  

żona jednego z zarażonych koronawirusem żołnierzy (poddanego kwarantannie od dnia 14 marca 2020 r.)  będąca asesorem sądowym Sądu Rejonowego w Braniewie, decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego w Braniewie z dnia 15 marca 2020 r., została poddana obowiązkowej kwarantannie od dnia 15 marca 2020 r. a nie jak podano w przywołanym oświadczeniu dopiero od 13 marca 2020r. W  którym wykonywała swoje obowiązki służbowe w miejscu pracy nie mając wiedzy odnośnie podejrzenia zakażeniem.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.