› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Oświadczenie w sprawie koronowirusa. AKTUALIZACJA (informacja sądu)

› bieżące miesiąc temu    1.04.2020
Informacja prasowa
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Oświadczenie w sprawie koronowirusa. AKTUALIZACJA (informacja sądu)  fot. archiwum Elblag.net

Poniżej oświadczenie (18.03) rzecznika prasowego Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód w Elblągu. Aktualizacja z 1.04. Z oświadczeniem nie zgadza się sędzia Krzysztof Korzeniewski, prezes Sądu Rejonowego w Braniewie i przesłał naszej redakcji informację, którą zamieszczamy poniżej oświadczenia rzecznika prasowego Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód w Elblągu. 

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód w Elblągu potwierdzone zostały dwa przypadki zarażenia koronawirusem. Trzecią osobą jest żona jednego z zarażonych żołnierzy. Wszystkie te osoby zostały objęte kwarantanną już w piątek, 13 marca br. Ich dalsze leczenie będzie prowadzone w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Stan chorych jest dobry. 

Zdrowie i bezpieczeństwo żołnierzy dowództwa, ich rodzin oraz mieszkańców Elbląga jest najwyższym priorytetem dla dowódcy dywizji. W dowództwie cały czas obowiązują restrykcyjne procedury związane z koronawirusem.  Wszystkie osoby mające bezpośredni kontakt z osobami chorymi zostały poddane kwarantannie. Pozostałe osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym. Zarówno kwarantanną, jak i nadzorem, objęte są również rodziny żołnierzy zawodowych. Jednocześnie dowództwo jest w stałym kontakcie z Sanepidem oraz Wojskowym Ośrodkiem Medycyny Prewencyjnej.

Rzecznik prasowy
mjr Dariusz Guzenda
Elbląg, 18.03,2020 r.
 

Informacja  sędziego Krzysztofa Korzeniewskiego, prezesa Sądu Rejonowego w Braniewie. 

W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej,  w tym przede wszystkim wynikającymi z oświadczenia rzecznika prasowego Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód w Elblągu, wydanego w dniu 18 marca 2020 r., opublikowanego na stronie http://www.elblag.net/artykuly/oswiadczenie-w-sprawie-koronowirusa,43427.htm, informuję, że żona jednego z zarażonych koronawirusem żołnierzy (poddanego kwarantannie od dnia 14 marca 2020 r.)  będąca asesorem sądowym Sądu Rejonowego w Braniewie, decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Braniewie z dnia 15 marca 2020 r., została poddana obowiązkowej kwarantannie od dnia 15 marca 2020 r.,  a nie jak błędnie podano w przywołanym oświadczeniu dopiero od 13 marca 2020r, w  którym wykonywała swoje obowiązki służbowe w miejscu pracy nie mając wiedzy odnośnie podejrzenia zakażeniem. 

 
Prezes Sądu Rejonowego w Braniewie, sędzia Krzysztof Korzeniewski 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ emerytka
2 miesiące temu ocena: 75%  3
ALE ZANIM 3 OSOBY TRAFIŁY DO KWARANTANNY ,TO ILE OSÓB ZARAZILI?
~ Smiesznaemerytka
2 miesiące temu ocena: 67%  2
A kiedy mieli informować jak ludzie w kwarantannie i czekali na wyniki? I jak inni mają się zarazić od ludzi w kwarantannie xD
~ emerytka
2 miesiące temu ocena: 50%  1
13 marca?a dzisiaj 18, bardzo szybko informujecie, a potem pretensje do ludzi ,że tylu zarażonych.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.