› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Smażalnia Okoń

Jacek Gmoch wspiera wydanie książki elblążanina. Zachęcamy do licytacji! (+ wideo)

› bieżące ponad rok temu    10.05.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 9 ocen 3 / 100%
A A A
Jacek Gmoch wspiera wydanie książki elblążanina. Zachęcamy do licytacji! (+ wideo)

Sylwetki Jacka Gmocha chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Były selekecjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz znakomity piłkarz postanowił wesprzeć wydanie pozycji elbląskiego dziennikarza i filmowca Sławomira Malinowskiego, wystawiając na licytację trzy książki pt. „Najlepszy trener na świecie”. 

Przypomnijmy, że niedawno elblążanin napisał książkę „Telewizja Dziewcząt i Chłopców – złota karta Telewizji Polskiej”, dzięki której wielu z naszych Czytelników będzie mogło wyruszyć w podróż do krainy dzieciństwa. Na jej wydanie potrzebne jest 9 tys. zł.

„Zwierzyniec”, „Piątek z Pankracym”, „Zrób to sam”, „Latający Holender”, „Liga Entuzjastów Wakacji”, „Niewidzialna Ręka”, „Telewizyjny Klub Pancernych”, „Ekran z Bratkiem”, „Teleferie”, „Teleranek” – dla dzisiejszych 30, 40, 50 i 60-latków te nazwy są synonimem wspaniałego dzieciństwa. Cykle wymyślone zostały w latach 60. i 70. w ramach Telewizji Dziewcząt i Chłopców (TDC), za którą odpowiadał Maciej Zimiński. Sławomir Malinowski napisał książkę o wspaniałych programach i ludziach, którzy te programy tworzyli. Ma ona walor edukacyjny, jest także cegiełką dla osób tworzących przekaz, który zmienił (na lepsze) życie, ukształtował wielu młodych wówczas Polaków. 

O książce więcej Sławomira Malinowskiego możecie przyczytać w naszym artykule, który opublikowaliśmy jakiś czas temu.

Dlaczego Jacek Gmoch postanowił zaangazować się pomoc w sprawie zebrania funduszy na wydanie książki o Telewizji Dziewczący i Chłopców możecie dowiedzieć się z załączonego poniżej materiału filmowego. Dziś tylko przypomnimy, że legendarny piłkarz w latach 60-tych XX wieku uczył w „Ekranie z Bratkiem” historii piłki nożnej, techniki oraz taktyki. To dzięki Telewizji Dziewcząt i Chłopców w całym kraju, w tysiącach miast, miasteczek i wsi rozgrywano turniej o „Złotą piłkę”. Tam tysiące młodych ludzi zdobywało pierwsze piłkarskie ostrogi.

Książka „Najlepszy trener na świecie” to wywiad rzeka, który przeprowadzili Arkadiusz Bartosiak i  Łukasza Klinke  z legendarnym piłkarzem i selekcjonerem kadry narodowej Jackiem Gmochem, który mówi o piłce, zawodnikach i trenerach, dawnych i obecnych, politycznych i biznesowych relacjach w sporcie, pracy trenera w Europie i w Ameryce.  Ze wspomnień legendarnego piłkarz i szkoleniowca wyłania się barwny, żywy obraz środowiska piłkarskiego, oraz całej epoki tej dyscypliny, kiedy to reprezentacja Polski należała do światowej czołówki.

Jacek Gmoch wspiera wydanie książki, która ma się ukazać pod koniec 2019 r. Przeznaczył na aukcję trzy egzemplarze swojej najnowszej książki. Osoba, która zaoferuje najwyższą cenę (po przekroczeniu kwoty minimalnej) otrzyma książkę nie tylko z autografem Jacka Gmocha, ale i imienną dedykacją! Cały zysk zostanie przeznaczony na wydanie książki o TDC.

Link do aukcji

Pierwsza aukcja trwa do 16 maja 2019 roku.

Druga aukcja rozpocznie się1 czerwca  2019 roku.

Trzecia aukcja rozpocznie 1 lipca 2019 roku.

W ciągu dwóch tygodni po rozstrzygnięciu każdej z aukcji zwycięzca otrzyma na adres domowy książkę z autografem i imienną dedykacją Jacka Gmocha.

Jeżeli zaś chcecie wesprzeć wydanie książki nie biorąc udziału w aukcji, zapraszamy do portalu: www.zrzutka.pl/tdc

Zobacz wideo

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 63

 • 43
  ZADOWOLONY
 • 8
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 11
  BRAK SŁÓW
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Regina
ponad rok temu ocena: 100%  9
Życzę z całego serca powodzenia i czekam na książkę bo to również moje dzieciństwo.
~ Żałosne!
ponad rok temu ocena: 33%  8
Coś ciężko idzie zbieranie pomimo takiego "wielkiego " wsparcia?!
~ Gibas
ponad rok temu ocena: 81%  7
Gnoch i Malinowski. Nie macie sumienia? Przecież elbląskie szmule tchawice sobie przegryzą z zawiści. Po nocach spać nie będą jak wam dokopać bo tylko tak mogą zaistnieć. Czym zabysną w tym grajdole? Miejcie dla nich choć trochę miłosierdzia. Proszę
~ dolar
ponad rok temu ocena: 50%  6
Słuszna diagnoza Gibas. Szkoda na nich czasu.
~ Robi
ponad rok temu ocena: 81%  5
No, no, no. Jestem pod wrażeniem. Legenda polskiej piłki nożnej popiera pana Sławomira. Gratuluję. To powód do dumy. I życzę powodzenia.
~ hahaha
ponad rok temu ocena: 14%  4
kredyt, znowu żebracy, idz pod kościół
~ dolar
ponad rok temu ocena: 90%  3
do "wzruszające doprawdy" . Cymbałów nie brakuje, a tutaj jak widac od czasu do czasu jakis zamiesci komentarz. 1/3 kwoty to dobry wynik. Gdybys gosciu nie wiedział wiekszość takich akcji niewypala. Ta idzie dobrze i to cie boli. Niech boli. Cymbala wszystko boli. Jak naprzykład poparcie Gmocha dla książki Malinowskiego. Kapewu?
~ marka
ponad rok temu ocena: 100%  2
Pajacu abyś nie skończył jak ten dolar usa. Kapewu frajerze?
~ wzruszające doprawdy
ponad rok temu ocena: 17%  1
He he tyle czasu trwa ZRZUTA takiej wspaniałej pozycji i uzbierano żz 1/3 kwoty mówi wam to coś? Brawo Wy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.