› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

II Charytatywny Bal Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni (+ zdjęcia)

› relacje ponad rok temu    10.02.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
II Charytatywny Bal Elbląskiego Klubu Szefów KuchniII Charytatywny Bal Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni fot. Marcin Mongiałło

W nocy z 8 na 9 lutego 2020 r. w Restauracji Stara Karczma w Elblągu odbył się II Charytatywny Bal Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Klubowicze licytyowali przedmioty. Celem była pomoc dla jednej z najlepszych szachistek w Polsce (i Europie) w swojej kategorii wiekowej – 16-letniej elblążanki (urodziny obchodziła kilka dni temu) Lidii Czarneckiej. Była to także okazja do wspólnej zabawy i świętowania ważnej rocznicy.

Przypomnijmy około dwa lata temu, 6 lutego 2018 r. w Restauracji Amore Mio na elbląskiej starówce spotkało się ponad dwudziestu doświadczonych (można by równie dobrze powiedzieć: wybitnych) kucharzy oraz ludzi związanych zawodowo z branżą gastronomiczną z Elbląga i okolic. Celem tego zgromadzenia było założenie profesjonalnego klubu zrzeszającego elbląskich szefów kuchni. Tak też się stało. Od tego czasu klubowicze wielokrotnie angażowali się w różnego rodzaju akcje charytatywne. 

W minioną sobotę Elbląski Klub Szefów Kuchni (EKSK) świętował drugą rocznicę powstania. Po raz kolejny klubowicze pokazali, że mają gorące, dobre serca. Dzięki licytacji, prowadzonej z dużą swadą i humorem przez prezesa EKSK Bartosza Majchrzaka oraz Szymona Słomkowskiego (włączył się w nią także Michał Denesiuk) udało się zebrać jeszcze więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku (o szczegółach poinformujemy Was wkrótce), które zostaną przekazane wybitnej elbląskiej szachistce, aby mogła spełnić swoje marzenia związane z rywalizacją w międzynarodowym turnieju (co niesie ze sobą duże koszty).

Imprezę, tak jak w poprzednim roku, prowadził niezastąpiony profesjonalny prezenter muzyczny Krzysztof Panas, który również wziął udział w licytacji.

Frekwencja dopisała. Na parkiecie świetnie bawiło się około 30 osób, w tym Michał Denesiuk, który razem z małżonką przyjechał do Elbląga z odległego o blisko 160 km Szczytna. Mimo dużej odległości, która go dzieli od naszego miasta, Michał od wielu miesięcy aktywnie włącza się w działalność EKSK, a klubowicze nie pozostają dłużni. Wiele razy odwiedzali miejsce jego pracy – Gospodę Bulwar w Jerutkach pod Szczytnem, w której Michał Denesiuk pełni funkcję szefa kuchni. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością również inni członkowie EKSK: gdańsczanin Robert Zochowski (z małżonką; przedstawiciel prestiżowego stowarzyszenia Euro-Toques Polska) oraz Mariusz Tomasz Kuś (z małżonką), na co dzień mieszkający w Ostródzie, który zaskoczył wszystkich swoim wspaniałym występem (zarapował kilka własnych utworów). Mariusz znany jest m.in. z projektu Kuśnia Smaków, który rozwija z powodzeniem od kilku lat. 

Przypomnijmy, że działalność EKSK ma w dużej mierze charakter charytatywny. Klubowicze mają za sobą wiele udanych akcji, przy czym godne podkreślenia jest to, że są to zadania realizowane niedodpłatnie, służące lokalnemu środowisku. Członkowie EKSK brali udział w gotowaniu dla elblążan w czasie Elbląskiego Święta Chleba (za co otrzymali później podziękowania do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego), począwszy od lutego 2018 r. cyklicznie przygotowują ciepły i pożywny posiłek dla bezdomnych elblążan. Należy również wspomnieć o owocnej współpracy z Zespołem Szkół Gospodarczych w Elblągu i cyklu wspólnych działań (m.in. wzięcie udziału w drzwiach otwartych w kwietniu 2018 roku czy prowadzenie tam warsztatów rybnych w listopadzie ubiegłego roku).

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.