Dostosuj wydruk

O serwisie

elblag.net – nowoczesna multiplatforma internetowa – co to jest?

Internetowy serwis dostępny pod adresami www.elblag.net jest zestawieniem tematycznych serwisów informacyjnych oraz typowych i niespotykanych e-usług. Od podstaw stworzyły go osoby, które oprócz pasji i ambicji są typowymi użytkownikami i czytelnikami serwisów internetowych.

Elblag.net został uruchomiony 1 grudnia 2012 roku. Nietypowy dla elbląskich serwisów internetowych wygląd i forma zostały przyjęte bardzo pozytywnie. Co miesiąc odnotowujemy wzrost oglądalności na poziomie 30-50 procent, goniąc intensywnie znane elbląskie media internetowe. Co ciekawe, wzrost osiągamy nie dzięki reklamie – tylko z polecenia użytkowników. Dzięki mediom społecznościowym, różnorodnym akcjom, podejmowanym tematom – trafiamy do nowych odbiorców zgodnie z ich zainteresowaniem. Nasi czytelnicy to osoby opiniotwórcze, zaangażowane w życie społeczne i kulturalne.

Cieszymy się, iż dzięki największej dawce codziennych informacji, najczęściej dodawanym galeriom i materiałom video, udało nam się na stałe zagościć w świadomości mieszkańców Elbląga oraz okolic.

› elblag.net – charakterystyka

› elblag.net – dlaczego powstał kolejny serwis internetowy?

Proces tworzenia serwisu trwał 2 lata. W tym okresie wiele razy spotykaliśmy się z pytaniem – po co kolejny elbląski serwis internetowy? W Internecie działa przecież około 10 elbląskich portali i gazet internetowych. Dziennie mają one ponad 500 tys. odsłon, generowanych przez około 30-50 tys. unikalnych użytkowników. Przeciętny elblążanin odwiedza dziennie 2-3 serwisy. Statystyki wyglądają imponująco - my jednak... czuliśmy, że coś jest nie tak.

Obecne portale charakteryzuje: mało ciekawych i autorskich treści, mała liczba galerii i materiałów video, duża liczba reklam i zarazem słaba skuteczność reklamowa serwisów, brak eventów i działalności serwisów poza Internetem, brak pomysłu na rozwój, rutyna i samozadowolenie nie posiadające uzasadnienia. Na końcu intuicyjność, która wraz z rozbudową serwisów – zanikła.

Jesteśmy elblążanami i internautami. Widzieliśmy czego nie było... i co było nie tak. Nowoczesny serwis był także potrzebny dla nas samych...

› elblag.net – ludzie

Filarem każdego dużego projektu są ludzie. To oni wyznaczają kierunek i kreują drogę, którą należy pokonać, aby móc spokojnie usiąść przed komputerem i wpisać www.elblag.net. Kompletując ekipę, która stworzyła serwis, a teraz go prowadzi, kierowaliśmy się ich pasją, zaangażowaniem oraz zdobytym wcześniej doświadczeniem. Obecnie serwis prowadzi 6 dziennikarzy, 2 fotografów, 2 grafików oraz 2 video operatorów oraz 3 programistów.

Wiele z nich, to osoby znane na rynku elbląskich mediów. To swoiści liderzy w swoich branżach, to znowu osoby, które jeszcze niedawno pracowały w największych elbląskich redakcjach. Wszyscy  zarazili się pomysłem zrobienia czegoś innego, większego i nowoczesnego.

Dzięki nim i nam, dajemy Wam atrakcyjny produkt.

› elblag.net – otwarty dla firm

Polityka serwisu jest nastawiona na wielokierunkową współpracę. Chcemy pokazywać jak najwięcej i jak najlepiej - nie wszystko jednak jest na sprzedaż. Specjalnie dla firm uruchomiliśmy serwis biznes.elblag.net, na którego łamach prezentujemy bezpłatnie to wszystko co dzieje się w elbląskich firmach i przedsiębiorstwach. Oczywiście treści muszą reprezentować sukcesy i innowacyjność elbląskiej gospodarki.

Elblag.net to miejsce gdzie dzięki elastycznej polityce cenowej reprezentują się firmy oraz instytucje. Posiadamy dużo atrakcyjnych miejsc i form reklamowych – polecamy: artykuły sponsorowane, organizację konkursów, ogłoszenia premium, wpisy do katalogu firm, banery Flash oraz JPG, GIF (urządzenia mobilne). Jako jedyni organizujemy również kampanie e-mail, sms oraz udostępniamy reklamy przy kamerach on-line.

Oferta reklamowa oraz cennik reklamy tutaj.

Źródło:

Dodano: 2012.05.08

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74