Dostosuj wydruk

„Umów się na randkę” z elbląskimi kameralistami!

28 maja
sobotoa
data 28 maja 2016 (sobotoa)
28 maja 2016 (sobotoa)
miejsce
bilety

Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK

Na zakończenie maja kameraliści zapraszają na niecodzienne spotkanie. Będzie to nie tylko szansa na wysłuchanie Koncertu na gitarę, akordeon i orkiestrę smyczkową, ale również do wspólnej wymiany muzycznych wrażeń, która wydarzy się po raz pierwszy. Zapraszamy już 28 maja!


Koncert będzie niezwykły z kilku powodów. Przede wszystkim ze względu na różnorodny program. EOK wspólnie z 69 DUO: Marcinem Koziołem (gitara) i Szymonem Jabłońskim (bandoneon) wykona utwory króla argentyńskiego tanga – Astora Piazzolli. Pierwszym będzie napisany w 1985 roku Koncert podwójny na gitarę, bandoneon i orkiestrę smyczkową, uważany przez wielu za najlepszy utwór koncertowy kompozytora. Zabrzmi również Fuga y misterio (w aranżacji Piotra Jędrzejczyka) pochodząca ze wzruszającej opery w rytmie tanga Maria de Buenos Aires, znakomite połączenie jazzu i energetycznego tanga. Orkiestra wykona też między innymi Tańce rumuńskie Beli Bartóka, które stały się symbolem ekspresyjnego i oryginalnego języka jego kompozycji, czerpiącego z bogatego węgierskiego folkloru muzycznego. Specjalną atrakcją
w programie będzie wykonanie Lata z cyklu Cztery Pory Roku Piazzolli. Partię solową wykona młoda
i uzdolniona skrzypaczka Gosia Wójcik – uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
w Elblągu i tegoroczna maturzystka.

Koncert ten będzie również najważniejszym egzaminem dyplomowym dla Pauliny Skoczyk – dyrygentki, która ukończyła dyrygenturą symfoniczno-operową na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku i tego wieczoru poprowadzi Orkiestrę.

Dodatkowo Koncert na gitarę, akordeon i orkiestrę smyczkową, będzie okazją do spotkania
i rozmowy z muzykami Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz zaproszonymi gośćmi, podczas którego zaplanowaliśmy niespodzianki! Aby mogli się Państwo o tym przekonać, już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu przy muzyce.


28 maja 2016 r., Sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu, godz. 19:00.
Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK (Ratusz Staromiejski, Stary Rynek 25). Biuro czynne: pn., śr., pt. w godz. 8:00-16:00 oraz wt. i czw. 10:00-18:00. Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.

Marta Małek

Źródło:

Dodano: 2016.05.16

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74