Dostosuj wydruk

Szkice z życia codziennego Elbląga w XVII-XVIII w

Szkice z życia codziennego Elbląga w XVII-XVIII w

Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 10 grudnia 2013 r. o godzinie 17.30, do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu na kolejne spotkanie w kawiarence Historycznej Clio.

Naszym gościem będzie prof. dr hab. Edmund Kizik, wieloletni pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego, od 2005 r. profesor w Instytucie Historii PAN. Dorobek naukowy profesora jest imponujący. Wśród rozlicznych zainteresowań naukowych specjalne miejsce w jego życiu zawodowym zajmują różnorodne aspekty życia codziennego i kultury materialnej okresu nowożytnego, zwłaszcza dotyczące naszego regionu. Szczególnie interesująco – dla nas elblążan – zapowiada się kolejny projekt badawczy naszego Gościa. Na najbliższym spotkaniu, pod roboczym tytułem "Szkice z życia codziennego Elbląga w XVII-XVIII w. Przedstawienie projektu książki", będzie okazja wysłuchać, jak bogaty jest materiał źródłowy dotyczący tych zagadnień. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu pragnie wesprzeć profesora w jego zamierzeniu, udostępniając szeroko swoje zbiory, głównie archeologiczne.

Spotkanie z profesorem Kizikiem odbędzie sie w budynku Gimnazjum, Bulwar Zygmunta Augusta 11. Serdecznie zapraszają organizatorzy: Polskie Towarzystwo Historyczne O/Elbląg i Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu. Wstęp wolny. Wiesława Rynkiewicz - Domino

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2013.12.06

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74