Dostosuj wydruk

Sen Aleksandry w Kaliningradzie

Sen Aleksandry w Kaliningradzie

Dziś na Międzynarodowy Festiwal Twórczości do Kaliningradu pojechała elbląska grupa Walizka. Będzie tam prezentować spektakl „Sen Aleksandry”, który elblążanie mogli oglądać tydzień temu podczas Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.

Aktorami grupy teatralnej „Walizka” są uczestnicy WTZ pod opieką Agnieszki Ochmańskiej (która dodatkowo wsparła grupę swoim talentem scenograficznym). Instruktorem teatralnym i reżyserem spektakli jest Edyta Machul z CSE „Światowid”. Wspólnymi siłami stworzyli spektakle „Piąta strona świata” i „O słodkiej Lukrecji”. Na swoim koncie mają akcję „Metamorfozy”. W tym roku pracowali nad etiudą „Sen Aleksandry”.

"Sen Aleksandry", który zaprezentowany zostanie w Kaliningradzie to prosta etiuda inspirowana obrazami Rafała Olbińskiego o marzeniu sennym.

- O potrzebie bujania w obłokach i z obłokami. O świecie, do którego nie ma wstępu codzienność i prawa fizyki. Tu przedmioty ożywają, a kapelusze mają swoje opowieści. Etiuda jest wstępem do pracy nad spektaklem – opowiada Edyta Machul, reżyser. - Gramy ją w teatrze czarnym, który w przedziwny sposób dodał nam skrzydeł.

Reżyseria: Edyta Machul, CSE „Światowid” w Elblągu Scenografia: Agnieszka Ochmańska, WTZ FPDN im. Matki Teresy z Kalkuty Aktorzy: uczestnicy WTZ FPDN im. Matki Teresy z Kalkuty

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2013.12.03

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74