Dostosuj wydruk

Sztab WOŚP w Elblągu poszukuje wolontariuszy i sponsorów. Zgłoś się i Ty!

Sztab WOŚP w Elblągu poszukuje wolontariuszy i sponsorów. Zgłoś się i Ty!

Finał imprezy odbędzie się dopiero w styczniu, jednak już teraz organizacja poszukuje wolontariuszy. Mowa tu oczywiście o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i jej sztabie w Elblągu. Jeżeli chcesz pomóc – dołącz!

Rejestracja wolontariuszy trwa od 25 listopada do 17 grudnia. Tak naprawdę każdy chętny może w dzień Finału dołączyć do grona osób, które ruszą w miasto z puszkami. Nie ma żadnych kryteriów przyjęcia. Jeżeli jednak przyszły wolonatariusz nie ma osiemnastu lat, musi do rejestracji przyjść z rodzicem.

Przed przyjściem do sztabu, który mieści się przy ulicy Związku Jaszczurczego 17 (pokój 29) nie zapomnijmy zabrać dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Wymagane jest również jedno zdjęcie.

Sztab działa w poniedziałki, wtorki i czwartki od 15:00 do 18,:00 w środy od 16:00 do 18:00, a dodatkowo w soboty od 10:00 do 15:00.

W rozmowie telefonicznej przedstawicielka Regionalnego Centrum Wolontariatu zdradziła nam, że miejsc dla wolontariuszy jest wyłącznie 450. Każdego roku liczba ta jest sukcesywnie zapełniania, także pośpiech jest tu wskazany.

Dodatkowo sztab zwraca się z prośbą do różnych firm, które chciałyby zostać sponsorami tak dużej imprezy. Na dzień dzisiejszy to Urząd Miasta sponsoruje Światełko do Nieba, natomiast cała reszta jest finansowana ze środków instytucji zewnętrznych.

Cel jest, jak co roku, bardzo szczytny. Warto pomóc, choćby przez jeden dzień. Tak po prostu, bezinteresownie.

autor: Bartłomiej Ryś

Źródło:

Dodano: 2013.11.30

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74