Dostosuj wydruk

Kolejny LIDL w Elblągu? Sieć poszukuje nowej lokalizacji

Kolejny LIDL w Elblągu? Sieć poszukuje nowej lokalizacji

Lidl jest jednym z popularniejszych sklepów w naszym mieście. Ulokowany na osiedlu Nad Jarem, potrafi przyciągnąć klientów z całego miasta. Zwłaszcza, że często odbywają się tam promocje cenowe różnych towarów. Czy jest szansa, że w Elblągu powstanie drugi sklep tej sieci? Okazuje się, że tak.

Jak informuje Patrycja Kamińska z działu public relations Lidl Polska: - Obecnie rozważamy kolejną inwestycję w Elblągu. 

W naszym mieście znajduje się tylko jeden Lidl - na osiedlu Nad Jarem. W niewiele większym Olsztynie znajdują się dwa sklepy.

- Poszukujemy nieruchomości w dogodnej lokalizacji o powierzchni minimalnej 3.000 m2, na których istnieje możliwość lokalizacji sklepu. Jesteśmy również zainteresowani lokalami położonymi w centrach miast o powierzchni od 400 m2, w celu zakupu lub najmu – dodaje Patrycja Kamińska.

Czy w naszym mieście potrzebny jest kolejny sklep tej sieci? Wszystko wskazuje na to, że tak.

- Po niektóre produkty do Lidla trzeba jechać w dzień wyłożenia towaru już w chwili otwarcia sklepu, a jest tak daleko - skarży się jedna z klientek. - Drugi sklep pomógł by rozwiązać ten problem. 

Kolejna inwestycja mogłaby znajdować się w innej części miasta. Jednak do tej pory nie wybrano odpowiedniej lokalizacji. Lidl jest jednym z najchętniej odwiedzanych sklepów. To również nowe miejsca pracy, tak potrzebne w Elblągu.

Lidl to niemiecka sieć supermarketów. W latach 70 XX wieku został otwarty pierwszy sklep w okolicach Ludwigshafen. Obecnie zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce największych sklepów spożywczych. Lidl posiada punkty handlowe w niemal wszystkich krajach Europy. W Polsce jest już 525 sklepów.

autor: Małgorzata Łuczak

Źródło:

Dodano: 2013.11.25

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74