Dostosuj wydruk

Stefan Rembelski zarzuca PiS populizm?

Stefan Rembelski zarzuca PiS populizm?

Obniżenie czynszów z 8 na 6 zł i przyłączenie Elbląga do Pomorza – takie obietnice składał mieszkańcom Elbląga Jerzy Wilk, kandydat na prezydenta, w trakcie poniedziałkowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wczorajszej konferencji Komitetu Wyborczego Naszą Partią jest Elbląg, Stefan Rembelski odniósł się nieprzychylnie do tych postulatów. Mówiąc wprost zarzucił Jerzemu Wilkowi nierealne spojrzenie na rzeczywistość i składanie obietnic bez pokrycia.

-To źle, że duże formacje tak się zachowują, w tak trudnym dla miasta momencie. Jeżeli głównym punktem programu wyborczego jest obniżenie czynszów z 8 na 6 zł i mówi to kandydat na urząd Prezydenta Miasta, z wieloletnim doświadczeniem i twierdzi, że jest to w stanie zrobić poprzez zwiększenie sprzedaży mieszkań, to uważam, że mamy tu do czynienia z kiełbasą wyborczą, nieodpowiedzialnością i chęcią wygrania kolejnych wyborów – mówił Stefan Rembelski. Tym ludziom w pierwszej kolejności należy wskazać możliwości, skąd wziąć środki na wykup mieszkań i my takie rozwiązania przedstawimy podczas kolejnej konferencji – podkreślał Rembelski. - Jesteśmy przekonani, że wiele osób nawet nie wie, że jest w stanie nabyć swoje mieszkanie na własność.

Zdaniem Stefana Rembelskiego, PiS rzuca jedynie słowa na wiatr, mówiąc elblążanom o możliwości przyłączenia Elbląga do Pomorza. Według przedstawiciela NPJE żaden rząd nie zechce pójść na ustępstwa w kwestiach ustalonych przed laty podziałów administracyjnych. - Składanie nierealnych obietnic to brak odpowiedzialności za miasto – przekonywał Remebelski.

 

autor: Agnieszka Światkowska

Źródło:

Dodano: 2013.06.05

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74