Dostosuj wydruk

Szybkie połączenie Elbląga z Warszawą hitem nowego rozkładu jazdy 2019/2020 PKP Intercity

Szybkie połączenie Elbląga z Warszawą hitem nowego rozkładu jazdy 2019/2020 PKP Intercity

Na konferencji prasowej zorganizowanej 12 września 2019 r. przedstawiciele PKP Intercity oraz PKP PLK zaprezentowali założenia rozkładu jazdy dla pociągów dalekobieżnych, który wejdzie w życie po 15 grudnia 2019 roku. Jest wiele nowości. Elblążan z pewnością najbardziej zainteresuje nowe, bardzo szybkie połączenie z Warszawą.

Nowym pociągiem będzie TLK Nogat, który połączy Elbląg i Warszawę (Warszawa Zachodnia – Iława –  Malbork – Elbląg). Czas przejazdu na tej trasie jest szacowany na około 3 godziny i 35 minut.

Innym nowym pociągiem będzie EIC Banach relacji Przemyśl – Kraków – Warszawa – Gdynia, który w soboty będzie kursować w stronę Pomorza, a w niedzielę w odwrotnej relacji – pojedzie z Gdyni na Podkarpacie. Mieszkańców naszego miasta może też zainteresować informacja, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do końca tego roku zamierzają na linii Warszawa – Gdańsk przygotować infrastrukturę do jazdy pociągów z prędkością do 200 km/h.

Nowymi miastami obsługiwanymi przez PKP Intercity będą m.in. Pisz i Szczytno. Stanie się to w lipcu 2020 roku, gdy pociągi z Białegostoku do Olsztyna będą kursować trasą objazdową, po zamknięciu linii przez Giżycko.

PKP Intercity deklaruje wprowadzenie dodatkowych postojów aż na 28 stacjach. Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno, bo w latach 2014 – 2015 (rozkład jazdy 2014/2015) pociągi PKP Intercity zatrzymywały się w 296 miastach i miejscowościach. Przewoźnik poinformował, że w każdym kolejnym rozkładzie ta liczba systematycznie rosła, dochodząc do 382 obsługiwanych w tej chwili miast i miejscowości. W kolejnym rocznym rozkładzie jazdy (sezon 2019/2020) przedstawiciele PKP Intercity zapowiadają przekroczenie liczby 400 miast i miejscowości, w których będą zatrzymywać się pociągi PKP Intercity.

KP Intercity łączy Polskę. Systematycznie rozszerzamy zasięg naszych usług, zapewniając mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości podróż naszymi pociągami. Jednocześnie dbamy o to, żeby utrzymywać wysoką częstotliwość kursowania pociągów między największymi miastami. Składy z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta i Łodzi będą kursowały średnio co około godzinę

– zapewnia Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Rozwijana jest także oferta połączeń na trasach międzynarodowych. W czerwcu 2020 roku PKP Intercity deklaruje uruchomienie piątej pary połączeń łączących Warszawę i Berlin. W nowym rozkładzie rozwinie się także oferta połączeń między Polską a Białorusią. Z 1 do 3 par dziennie zwiększy się liczna pociągów z Warszawy do Brześcia. IC Batory z Pragi i Budapesztu poprowadzi grupę wagonów do Moskwy, zaś IC Mickiewicz relacji Warszawa – Brześć – Warszawa będzie skomunikowany z pociągiem do Mińska.

Źródło: PKP Intericty

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2019.09.12

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74