Dostosuj wydruk

Zdjęcie na płótnie - znakomita dekoracja

Zdjęcie na płótnie - znakomita dekoracja

Wystrój twojego mieszkania mówi o tym, jakim jesteś człowiekiem. Od tego zależy również czy będziesz się dobrze czuł wewnątrz. Zadbaj, aby wszystko co znajduje się wewnątrz odpowiadało ci i cię nie drażniło - mieszkanie będzie wtedy zawsze dla ciebie oazą spokoju, miejscem relaksu i odpoczynku po pracy. Płócienne obrazy na ścianach sprawią, że pomieszczenia nabiorą swojego charakteru. To doskonały sposób na sprawienie, aby twoje mieszkanie stało się wyjątkowe i abyś dobrze się w nim czuł.

Obrazy płócienne sprawią, że mieszkanie stanie się przytulne

Wieszając obraz na ścianie sprawiasz, że przestają ona “epatować pustką”. Chodzi zarówno o efekt wizualny, jak i akustyczny. Pomieszczenie zdaje się wyglądać pełniej, jeśli nie znajdują się w nim bardzo duże jednolite powierzchnie - takimi powierzchniami są ściany. W szczególności obrazy na płótnie dobrze oddziałują na akustykę wnętrza pomieszczenia. Ich faktura nie jest tak gładka jak ściana - dzięki temu fale dźwiękowe, które docierają do obrazu rozbijają się na nim, a nie odbijają. Wieszając ozdoby tego typu sprawiasz, że w pomieszczeniu będzie wyeliminowany efekt echa, który kojarzy się raczej z dużymi otwartymi przestrzeniami, które są przeciwieństwem przytulnego mieszkania. Bardzo ważny jest również efekt wizualny - obraz wydrukowany na płótnie zyskuje bardzo dużo realizmu i plastyczności.

Jak wieszać obrazy?

Przed podjęciem decyzji o rozmieszczaniu obrazów warto przeanalizować ogólny wygląd pomieszczenia. Należy pamiętać o umiarze w jedną i drugą stronę - pomieszczenie nie powinno pozostać “zbyt puste”, ale zbyt duże nagromadzenie elementów wystroju może wywołać efekt przeciwny od zamierzonego. Mieszkanie może zacząć przytłaczać i negatywnie oddziaływać na domowników. Dobrze jest zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami, którymi styliści kierują się podczas tworzenia wystrojów pomieszczeń. Optymalna wysokość obrazu to około 1,5 m nad podłogą. Wieszając obraz na takiej wysokości masz pewność, że każdy będzie mógł go wygodnie podziwiać. Koniecznie zwróć wcześniej uwagę na rozmieszczenie mebli, które również stanowią pewnego rodzaju dodatkową ozdobę pod ścianami. Zachowaj stosowne odległości między obrazami oraz meblami, aby obserwator nie mógł mieć odczucia zbytniego zagęszczenia ozdób.

Dobierz dobrze tematykę obrazów

Internetowe portale reklamują możliwość wyboru tematu obrazów spośród setek propozycji, ale część oferuje również możliwość wydrukowanie własnego zdjęcia na płótnie. To znakomity pomysł, aby wyposażenie mieszkania było jeszcze bardziej powiązane z tobą i twoją rodziną. Taki obraz może być również doskonałym prezentem dla kogoś bliskiego. Możesz też skorzystać z gotowych już grafik - na przykład możesz wydrukować zdjęcie obrazu znanego artysty. Dużo spokoju do pokoju może wprowadzić zieleń na zdjęciach lasów i pól lub zachód słońca nad morzem.

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2019.07.02

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74