Dostosuj wydruk

Nasz Czytelnik: „Samochód Google Street View jeździ po Elblągu.”

Nasz Czytelnik: „Samochód Google Street View jeździ po Elblągu.”

Już niebawem w serwisie Google Maps znajdziemy aktualne wersje zdjęć naszego miasta. Samochód z logo Google zobaczył w Elblągu nasz Czytelnik.

Wiecie coś na temat samochodu Google, który jeździ po Elblągu? Widziałem go 25 czerwca na ulicy Fromborskiej. Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia, a samochód już więcej się nie pojawił. Kolega mi mówił, że przejeżdzał także ulicą Ogólną

– poinformował nas pan Szymon. 

Samochód Google zdecydowanie wyróżnia się na ulicach. Można łatwo rozpoznać go po dużej kamerze umieszczonej na dachu i oklejonej karoserii, która przypomina zdjęcie górskich szczytów.

Wypatrujcie podobnego samochodu Google na ulicach Elbląga, fot. Google

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Google Street View samochody ze specjalnie przygotowanym do tego sprzętem, będą wykonywały zdjęcia na terenie Elbląga od kwietnia do października 2019 roku. Oprócz naszego miasta w naszym województwie można je będzie zobaczyć także w Olsztynie, Ostródzie oraz Szczytnie. Celem będzie aktualizacja obecnie posiadanych map, które ostatnio fotografowane były w Polsce w 2017 r. (wcześniej w 2014; pierwszy raz w 2011 r.). 

W tym roku samochody Google pojawią się na ulicach ponad 80 polskich miast. 

Ze względu na czynniki od nas niezależne (pogoda, remonty dróg itp.) nasze samochody mogą nie jeździć lub możemy wprowadzić drobne zmiany w harmonogramie. Pamiętaj też, że podajemy konkretne miasta, ale możemy fotografować również mniejsze miejscowości w okolicy.

– można przeczytać na oficjalnej stronie projektu Google Street View.

Po wykonaniu zdjęć rozpocznie się proces „anonimozowania”, czyli usuwania czy też rozmywania twarzy przechodniów oraz tablic rejestracyjnych pojazdów. Firma Google stworzyła zaawansowaną technologię zamazywania twarzy i tablic rejestracyjnych, której używa przy przetwarzaniu wszystkich zdjęć publikowanych przez w Street View.

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2019.06.27

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74