Dostosuj wydruk

Elbląg. Zastępca komendanta odszedł na emeryturę

Elbląg. Zastępca komendanta odszedł na emeryturę

Po 33 latach służby odszedł na emeryturę st. bryg. Mariusz Kołecki, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Podczas pożegnania nie zabrakło podziękowań, łez wzruszenia i  strażackiego zwyczaju: przyjaciele  komendanta wrzucili go do zbiornika z zimną wodą.

St. bryg. mgr inż. Mariusz Kołecki swoją pożarniczą służbę rozpoczął w 1986 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po studiach z pierwszym stopniem oficerskim i tytułem mgr inż. pożarnictwa, ówcześnie ppor. poż. Mariusz Kołecki rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Elblągu na stanowisku oficera ds. prewencji. Ani się obejrzał i minęło 33 lata służby i czas na zasłużoną emeryturę. Podczas oficjalnego pożegnania kpt. Łukasz Kochan komendant miejski PSP w Elblągu podziękował za nienaganną i wieloletnią służbę oraz poświęcenie.
W części nieoficjalnej koledzy przypomnieli na wesoło swojemu szefowi jego ścieżkę kariery zawodowej.  W finale strażackim zwyczajem wrzucili go do zbiornika z zimną wodą. Natomiast Klub Seniora z radością przyjął do swojego grona. 

Podczas swojej wieloletniej służby Mariusz Kołecki był wielokrotnie odznaczany:  
25 kwietnia 2003 r. – otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, 23  kwietnia 2007 r. – Złoty Medal za Zasługi dal Pożarnictwa, 9 maja 2012 r. – Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, 8 marca 2016 r. – Srebrny Medal za Długoletnią Służbę.

Mariusz Kołecki pełnił funkcję: oficera ds. prewencji, zastępcy komendanta powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim, naczelnika Wydziału Kadrowo – Organizacyjnego i na zakończenie kariery ponad trzy lata zastępca komendanta miejskiego PSP w Elblągu.

autor: Grażyna Wosińska

Źródło:

Dodano: 2019.06.05

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74