Dostosuj wydruk

Dodatki do prezentu komunijnego, które warto wybrać

Dodatki do prezentu komunijnego, które warto wybrać

Maj jest miesiącem, kiedy wiele osób wybiera się na przyjęcia komunijne i zastanawia, co podarować komunikantom. Najczęściej prezenty trafiają tradycyjnie do koperty, jednak podarowanie samej koperty jest pewnym faux pas, wszak to jednak uroczystość religijna. Zatem warto postarać się o dodatek do prezentu, gdzie można wsunąć lub dołączyć kopertę, jak np. album na zdjęcia wsuwane.

Książka o świętym patronie – prezent, który ma wymiar duchowy

Choć to Chrzest lub Bierzmowanie są tymi sakramentami, gdzie często dołącza się w prezencie książki o świętych patronach, to jednak na komunie jest to również dobry pomysł. Można wybrać żywoty świętych, albo książkę opowiadającą stricte o patronie dziecka. Dobrym pomysłem będzie również wybór papieskiej encykliki o rodzinie, czy potrzebujących św. Jana Pawła II lub papieża Franciszka, do której dziecko będzie mogło sięgnąć, kiedy będzie nieco starsze i będzie w stanie zrozumieć jej przekaz.

Biblia dla dzieci – najbardziej popularny dodatek do prezentu komunijnego

Komunia Święta jest uroczystością religijną, dlatego obok świeckiego prezentu w postaci gotówki dla komunikanta, warto podarować coś, co ma wymiar duchowy. Sprawdzonym pomysłem będzie Biblia dla dzieci, która jest ilustrowana, a dodatkowo stanowi parafrazę treści Starego i Nowego Testamentu podaną w przystępny dla dzieci sposób. Dzięki temu dziecko już od najmłodszych lat może lepiej rozumieć istotę wiary i ją pogłębiać. Wkładanie koperty z pieniędzmi do Biblii nie jest najlepszym pomysłem, lepiej dołączyć kartkę i do niej włożyć pieniądze. Choć łączenie sacrum i profanum nie jest zabronione, to jednak nie będzie to dobrze widziane.

Album na zdjęcia wsuwane – Komunia momentem wartym uwiecznienia

Komunia jest wyjątkową uroczystością, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców i z pewnością wartą uwiecznienia na fotografiach. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad albumem kieszeniowym na zdjęcia wsuwane jako dodatkiem do prezentu komunijnego. W ofercie dostępne są wszak albumy dedykowane tej uroczystości. Elegancki album na zdjęcia wsuwane świetnie nada się, by włożyć do niego zdjęcia z uroczystości Komunii Świętej, jak i przyjęcia komunijnego. Wielu rodziców decyduje się również na sesje komunijne swoich dzieci. Takie zdjęcia potrzebują szczególnej oprawy i wybrania odpowiedniego formatu albumu. Może być to zarówno album tradycyjny, z pergaminowymi kartkami, gdzie można wkleić fotografię, jak i bardzo praktyczny album na zdjęcia wsuwane.

Czekoladki ręcznie robione – wykwintny smak na wykwintną okazję

Kopertę można dołączyć również do pudełka czekoladek. Jednak zamiast decydować się na tradycyjną bombonierkę, która najczęściej jest zwykłymi czekoladkami wyposażonymi w okolicznościową obwolutę, nie zawsze w dobrym guście, lepiej wybrać czekoladki ręcznie robione umieszczone w eleganckim opakowaniu. Do nich można dołączyć kopertę z życzeniami i pieniędzmi. Warto zauważyć, że czekoladki ręcznie robione mogą mieć okolicznościowe napisy. Nierzadko można również wybrać czekoladki z wybranym przez siebie napisem, np. „Komunia Święta Jasia”. Personalizowane czekoladki są bardzo eleganckie i podkreślają wyjątkowość i doniosłość tego wydarzenia.

A może elegancka skarbonka?

Komunia Święta jest uroczystością, kiedy dziecko czasem po raz pierwszy otrzymuje większe pieniądze. Warto od najmłodszych lat uczyć dziecko ich wartości, a także oszczędzania. Dlatego dobrym pomysłem będzie podarowanie dziecku pieniędzy w skarbonce. Będzie mogło do niej włożyć wszystkie otrzymane pieniężne prezenty i zdecydować o ich przeznaczeniu. Skarbonka skłania również dziecko do nie wydania wszystkiego od razu i oszczędzenia przynajmniej części środków, które otrzymało. Skarbonki na pierwszą komunię mogą być bardzo eleganckie i wyposażone dodatkowo w okolicznościowy grawer. Skarbonka w formie statku, serca, albo buta, symbolizującego pragnienie podróżowania – możliwości jest naprawdę wiele.

Dodatki do pieniężnego prezentu na komunię mogą być różne. Warto, by były związane z istotą uroczystości. Dziecko musi dowiedzieć się, że nie ilość otrzymanych pieniędzy jest tutaj najważniejsza. Być może doczekamy się czasów, że prezenty na komunię będą miały wymiar duchowy, a nie materialny. Póki co, muszą wystarczyć dodatki, które odwołują się do wymiaru religijnego otrzymywanego sakramentu.

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2019.05.30

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74