Dostosuj wydruk

Najlepszy inspektor ruchu drogowego jest z Elbląga

Najlepszy inspektor ruchu drogowego jest z Elbląga

Najlepszym inspektorem ruchu drogowego Żandarmerii  Wojskowej został st. chor. sztab. Paweł Marcinkiewicz z Oddziału ŻW w Elblągu. Drugie miejsce zajął st. chor. sztab. Krzysztof Uselis, również z elbląskiego oddziału. W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się Oddział ŻW w Elblągu. 

W tegorocznych zawodach inspektorów ruchu drogowego Żandarmerii Wojskowej zorganizowanych przez Zarząd Prewencji Komendy Głównej ŻW wystartowały 3-osobowe reprezentacje oddziałów ŻW w Elblągu, Krakowie, Szczecinie, Bydgoszczy i Żaganiu. 

W pierwszym dniu zawodów uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, prawa karnego, prawa o wykroczeniach i innych przepisów służbowych oraz umiejętnościami podczas jazdy szybkościowo-manewrowej samochodem służbowym na autodromie z wykorzystaniem elementów płyty poślizgowej oraz jazdy sprawnościowej motocyklem. 

W drugim dniu zawodów inspektorzy byli oceniani przez sędziów w konkurencji strzelania z broni służbowej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku drogowego  oraz kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu

- informuje Natalia Trzeciak z Żandarmerii Wojskowej

Najlepszym okazał się  st. chor. sztab. Paweł Marcinkiewicz z Oddziału ŻW w Elblągu.

Kluczowym elementem w czasie zawodów jest czynnik stresu. Nawet najlepszy inspektor ruchu drogowego, jeżeli ulegnie stresowi, np. podczas konkurencji kierowania ruchem czy jazdy sprawnościowej, może popełnić błąd. Są to często śmieszne błędy, których bez tego elementu stresu pewnie byśmy nie popełnili

- mówi st. chor. sztab. Paweł Marcinkiewicz z Oddziału ŻW w Elblągu. Cytujemy za stroną Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

Drugie miejsce po  st. chor. sztab. Marcinkiewiczu zajął st. chor. sztab. Krzysztof Uselis, również z elbląskiego oddziału. Na trzeciej pozycji uplasował się st. sierż. Wojciech Ważny z Oddziału ŻW w Szczecinie. W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się Oddział ŻW w Elblągu, srebro wywalczył Oddział ŻW w Krakowie, zaś brąz Oddział ŻW w Szczecinie.

autor: Grażyna Wosińska

Źródło:

Dodano: 2019.05.29

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74