Dostosuj wydruk

Już niedługo 46. urodziny Fiata 126p

Już niedługo 46. urodziny Fiata 126p

Pamiętacie ten samochód? Jakie macie wspomnienia? Czy chcielibyście kupić małego fiata? A może jesteście jego szczęśliwym właścicielem? Już niedługo ogólnopolski zlot pojazdów tej marki. Organizatorzy zapewniają, że będzie się działo!

Niejeden elblążanin z pewnością był posiadaczem fiata 126p. Niewielu może poszczycić się tym, że dalej jest właścicielami samochodu tej marki. To właśnie "maluch" – bo tak był popularnie nazywany – zmotoryzował Polskę. Łącznie powstało ich ponad 3,3 mln. Przez wiele lat "mały fiacik" był najczęściej spotykanym samochodem na polskich drogach. 8 czerwca (w sobotę) 2019 r. na Autodromie Automobilklubu Polski (ul. Powstańców Śląskich 127) na warszawskim Bemowie odbędzie się okolicznościowy zlot posiadaczy pojazdów tej marki, a jednocześnie będą to 46. urodziny Fiata 126p.

Postaramy się, żeby była to najlepsza z naszych dotychczasowych imprez, dlatego w tym roku ponownie podjęliśmy współpracę z Automobilklubem Polski.

– mówią organizatorzy.

Przewidywany plan imprezy:

Planowane atrakcje:

Ponadto podczas zlotu zostaną wybrane najlepsze auta w kategoriach:

Zawodnicy na próbach sprawnościowych zostaną podzieleni na dwie klasy – R2 i SWAP, oprócz pucharów za podium zostanie także wręczona nagroda za najszybszy czas przejazdu trasy.

Link do wydarzenia / formularz zgłoszeniowy

6 czerwca 1973 roku w Bielsku zmontowano z włoskich części pierwszego Fiata 126p. Do końca roku robotnicy zmontowali półtora tysiąca Polskich Fiatów 126p.

Bardzo ciekawy artykuł na temat początków "malucha"

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2019.05.23

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74