Dostosuj wydruk

Braniewo. Uderzył staruszkę i wyrwał jej torebkę

Braniewo. Uderzył staruszkę i wyrwał jej torebkę

Na wniosek prokuratora i policjantów Sąd Rejonowy w Braniewie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 42-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna na jednej z ulic uderzył w plecy 84-latkę, a następnie wyrwał jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Po zaledwie kilkunastu minutach napastnik był w rękach policjantów. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Z policyjnych ustaleń wynika, że w dniu 26 marca br., około godziny 10.00 w Braniewie, mężczyzna zaatakował starszą kobietę, uderzając ją w plecy, a następnie wyrwał jej torebkę, z której ukradł 920 zł oraz dowód osobisty. Pokrzywdzona opisała wygląd sprawcy funkcjonariuszom, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce. Policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego natychmiast zaczęli przeszukiwać miasto. Po kilkunastu minutach zatrzymali podejrzanego o rozbój. Okazał się nim 42-letni mężczyzna.

Funkcjonariusze po zgromadzeniu materiału dowodowego wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem o areszt wobec 42-latka. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę 12 lat pozbawienia wolności.

KPP w Braniewie

autor: Redakcja elblag.net

Źródło:

Dodano: 2019.03.29

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74