Dostosuj wydruk

Mistrzostwa Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Figurowym 2019 i Puchar Elbląga (+ zdjęcia)

Mistrzostwa Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Figurowym 2019 i Puchar Elbląga (+ zdjęcia)

W miniony weekend w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Figurowym 2019 połączone z Pucharem Elbląga 2019. Była to prawdziwa uczta sportowa. Miłośnicy łyżwiarstwa w trzydniowych zawodach obserwowali zmagania ponad 170 łyżwiarzy z klubów m.in. z Warszawy, Gdańska, Łodzi, Torunia, Oświęcimia, Katowic, Opola, Krynicy-Zdrój, Sosnowca i oczywiście z UKS "Szóstka" z Elbląga.

W zawodach uczestniczyło dwudziestu zawodników UKS "Szóstka" z Elbląga, którzy startując w jedenastu konkurencjach uzyskali znakomite wyniki.

Wyniki elblążanek i elblążan (UKS "Szóstka")

Mistrzostwa Polski Młodzików 2019

Puchar Elbląga 2019

Puchar Elbląga Amatorów 2019

Organizatorem Mistrzostw Polski Młodzików, Pucharu Elbląga 2019 oraz Pucharu Elbląga Amatorów 2019 był Uczniowski Klub Sportowy "Szóstka" działający przy Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Elbląga - Witold Wróblewski. Elbląski samorząd reprezentowali wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewicz, dyrektor Departamentu Sportu i Rekreacji Andrzej Budzelewski i dyrektor MOSiR-u Andrzej Bugajny. Gościem zawodów był również wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Jakub Wójcik.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji ogólnopolskich zawodów łyżwiarskich współorganizatorom – Urzędowi Miejskiemu w Elblągu, MOSIR i PZŁF oraz sponsorom: TRISTAN Hotel&SPA, REPROSKAN Sp. z o.o., AKWA Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych, Apteka przy Rynku, Regeneracja Catering Dietetyczny, MAR GAS, Hotel Europa, NOIR Sp. z o.o., STOKOTA Sp. z o.o., Marcinowi Bartnickiemu i innym, którzy wsparli finansowo przedsięwzięcie. Podziękowania należą się również rodzicom zawodników i zawodnikom oraz wszystkim osobom, którzy wielkim zaangażowaniem włączyli się w organizację zawodów.

Wybrane rezultaty

 

Mistrzostwa Polski Mlodzikow 2019

Soliści – Klasa Złota

Result

FPl.

Name

Points

FS

1

Pavlo KLIMIN
MKL Lodz

39.47

1

2

Michal WIECZOREK
LTLF Lodz

37.55

2

3

Marcin KIELBASA
MKL Lodz

37.18

3

4

Lukasz BIES
LKS Sola Oswiecim

29.60

4

5

Antoni SZYMANSKI
MKL Lodz

26.88

5

6

Jakub JANICKI
GKS Stoczniowiec Gdansk

26.50

6

7

Jan GULAJ
MKL Lodz

24.66

7

8

Alan ANDREARCZYK
UKS Szostka Elblag

24.58

8

9

Karol JURAS
UKLF Unia Oswiecim

22.78

9

10

Pawel CICHY
UKL Spin Katowice

21.36

10

 

Mistrzostwa Polski Mlodzikow 2019

Solistki – Klasa Złota

Result

FPl.

Name

Points

FS

1

Weronika FERLIN
UIKLF Piruette Opole

45.60

1

2

Aleksandra STANCZYK
UKL Spin Katowice

43.06

2

3

Aleksandra JANIKOWSKA
UIKLF Piruette Opole

38.01

3

4

Otylia MALINA
UKL Spin Katowice

37.08

4

5

Zofia BOCHENEK
FSA Warsaw

35.97

5

6

Kornelia BULANDA
KLF Biellmann Krynica-Zdroj

35.02

6

7

Dorota KONIECZKA
GKS Stoczniowiec Gdansk

34.76

7

8

Natalia RADECKA
UIKLF Piruette Opole

34.13

8

9

Julia OSTOJSKA
MUKS Euro 6 Warszawa

32.67

9

10

Lena KOPYTOWSKA
MKL Lodz

31.87

10

11

Julia ZUKOWSKA
MKL Lodz

31.38

11

12

Emilia KIELBASNIK
UKLF Unia Oswiecim

31.37

12

13

Wiktoria WISNIEWSKA
MKL Lodz

31.18

13

14

Maja KORNECKA
GKS Stoczniowiec Gdansk

29.77

14

15

Julia MASLAK
UIKLF Piruette Opole

29.04

15

16

Anastasiia BEZUHLA
UIKLF Piruette Opole

28.99

16

17

Malgorzata GORSTKA
Edge Skate Academy Sosnowiec

27.63

17

18

Emilia GRZESZCZYK
LTLF Lodz

26.90

18

19

Patrycja NOWINSKA
MKL Lodz

26.56

19

20

Katarzyna KOSNIEWSKA
UIKLF Piruette Opole

26.09

20

21

Bozena SZYMANSKA
UIKLF Piruette Opole

26.05

21

22

Jagna MASLAK
UIKLF Piruette Opole

25.96

22

23

Roza ZDZIARSKA
GKS Stoczniowiec Gdansk

25.95

23

24

Karolina HYLA
Edge Skate Academy Sosnowiec

25.73

24

25

Julia DOMAGALSKA
KLF Lajkonik Krakow

25.59

25

26

Marcelina OLENDER
GKS Stoczniowiec Gdansk

25.28

26

27

Maria UFNALEWSKA
UKS Szostka Elblag

24.95

27

28

Amelia GASIOR
MKL Lodz

24.88

28

29

Aleksandra STRYJEWSKA
GKS Stoczniowiec Gdansk

24.34

29

30

Zuzanna TYRANSKA
MKL Lodz

24.12

30

 

Mistrzostwa Polski Mlodzikow 2019

Soliści – Klasa Srebrna

Result

FPl.

Name

Points

FS

1

Ryszard SIUDEK
MKS Axel Torun

28.42

1

2

Nikodem RAWLIK
Edge Skate Academy Sosnowiec

23.50

2

3

Stanislaw BORYSEWICZ
GKS Stoczniowiec Gdansk

22.74

3

4

Szymon KOSLA
LTLF Lodz

20.97

4

 

Mistrzostwa Polski Mlodzikow 2019

Solistki – Klasa Srebrna

Result

FPl.

Name

Points

FS

1

Zariana ZAPOLSKA
UIKLF Piruette Opole

35.00

1

2

Amelia FIC
UIKLF Piruette Opole

30.62

2

3

Amelia WITKOWSKA
MKS Axel Torun

30.06

3

4

Antonina GLOWACZ
GKS Stoczniowiec Gdansk

27.94

4

5

Marika CIOK-MAKANDER
GKS Stoczniowiec Gdansk

27.55

5

6

Anna ZIELINSKA
UKLF Unia Oswiecim

27.13

6

7

Lena SIEDLARZ
KLF Biellmann Krynica-Zdroj

26.86

7

8

Natalia LIPINSKA
UKS Szostka Elblag

26.66

8

9

Anna CZECH
UKL Spin Katowice

25.63

9

10

Lea WODAUSCH
Edge Skate Academy Sosnowiec

25.39

10

11

Lena MILLER
UKS Szostka Elblag

25.27

11

12

Marta PRZEBIERALA
Edge Skate Academy Sosnowiec

25.06

12

13

Nikola STROKOSZ
FSA Warsaw

24.76

13

14

Julia SUBOCZ
UIKLF Piruette Opole

24.67

14

15

Zofia WOYTON-ZAPART
LTLF Lodz

24.49

15

16

Gabriela ZIELENIEWSKA
UKL Spin Katowice

24.24

16

17

Wiktoria BEDNAREK
LTLF Lodz

23.38

17

18

Kornelia SADLO
Edge Skate Academy Sosnowiec

23.29

18

19

Samantha ODBIERZYCHLEB
UKLF Unia Oswiecim

23.27

19

20

Nadia IGNACZAK
GKS Stoczniowiec Gdansk

23.01

20

21

Agata NAKONIECZNY
UKLF Unia Oswiecim

22.78

21

22

Magdalena NAWROCKA
UKLF Ochota Warszawa

22.60

22

23

Sofiia BESARAB
GKS Stoczniowiec Gdansk

22.59

23

24

Emilia DZIUBINSKA
GKS Stoczniowiec Gdansk

22.29

24

25

Aleksandra MUSIAL
UKL Spin Katowice

21.96

25

26

Sabina SOSNIOK
UKLF Unia Oswiecim

21.77

26

27

Karolina TRESZCZYNSKA
LKS Sola Oswiecim

21.62

27

28

Kaja LEWANDOWSKA
MKS Axel Torun

21.45

28

29

Rita JANOWSKA
KLF Biellmann Krynica-Zdroj

20.40

29

30

Paulina MASIOR
UKLF Unia Oswiecim

15.66

30

 

Puchar Elblaga 2019

Solisci – Junior

Result

FPl.

Name

Points

SP

FS

1

Ludwik PIKSA
GKS Stoczniowiec Gdansk

112.27

1

 

 

Puchar Elblaga 2019

Solistki – Junior

Result

FPl.

Name

Points

SP

FS

1

Anna LUKASIAK
GKS Stoczniowiec Gdansk

82.12

1

2

2

Rozalia MALINA
UKL Spin Katowice

81.11

2

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2019.03.26

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74