Dostosuj wydruk

Elbląg. Co dalej z Górą Chrobrego? Radny pyta, prezydent odpowiada

Elbląg. Co dalej z Górą Chrobrego? Radny pyta, prezydent odpowiada

Radny Krzysztof Konert pyta w interpelacji o to jakie konsekwencje poniosłoby miasto, gdyby rozwiązało umowę z dzierżawcą terenu Góry Chrobrego. Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że obecnie trwa analiza możliwości powrotu do funkcjonowania stacji  narciarskiej

Krzysztof Konert, radny zgłosił do Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga interpelację w sprawie Góry Chrobrego, miejsca gdzie można uprawiać sporty zimowe. O zainteresowaniu tym miejscem świadczy fakt petycja w tej sprawie z ponad 3,7 tysiącami podpisów. Dotyczyła ona przejęcia od obecnego dzierżawcy  przez miasto infrastruktury do uprawiania narciarstwa oraz zjazdów na sankach. 
Radny  prosi o informację o koszty: przejęcia infrastruktury przez miasto oraz utrzymania ośrodka tego typu. Interesują go też konsekwencje zerwaniu umowy z dzierżawcą Góry Chrobrego.

Krzysztof Konert uważa, że należy opracować aktualną koncepcję funkcjonowania ośrodka sportów zimowych na Górze Chrobrego, z rozważeniem pokrycia stoku igelitem. 

W opracowaniu niezbędne byłoby określenie wartości istniejących na stokach urządzeń, ich stanu technicznego, możliwości uzyskania zewnętrznego dofinansowania oraz możliwości dzierżawy np. punktów gastronomicznych, wypożyczalni sprzętu narciarskiego itp. 

- czytamy w interpelacji radnego.

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że obecnie prowadzi analizę możliwości powrotu do funkcjonowania stacji narciarskiej.

Będąc przekonanym o potrzebie istnienia takiego obiektu poszukuję rozwiązań umożliwiających wznowienie działalności stoku narciarskiego, uwzględniając aktualną sytuacje finansowo-prawną. O wypracowanym rozwiązaniu i związanych z tym działaniami poinformuję Pana w późniejszym terminie 

- napisał prezydent w odpowiedzi na interpelację. 

autor: Grażyna Wosińska

Źródło:

Dodano: 2019.02.18

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74