Dostosuj wydruk

Jak co roku Elbląg był przez kilka dni polską stolicą judo (+ zdjęcia)

Jak co roku Elbląg był przez kilka dni polską stolicą judo (+ zdjęcia)

W dniach 4 - 6 stycznia 2019 r. w hali MOSiR-u przy Al. Grunwaldzkiej w Elblągu odbyła się VIII edcyja Judo Camp, czyli spotkania młodych judoków ( grup U15, U17 i U20.) z wielu krajów, któdzy trenowali i walczyli pod okiem znakomitych trenerów. W wydarzeniu wzięło udział kilkustet młodych zawodników m.in. z Rosji, Ukrainy, Czech Litwy...

Osobą prowadzącą konsultacje techniczne dla zawodników i trenerów by w tym roku znakomity trener i zawodnik Damiano Martinuzzi, który od 10 lat trenuje kadry narodowe Belgii (był m.in. trenerem kadry na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 i Rio w 2016). Jego zawodnicy zdobyli 10 medali mistrzostw Europy, 3 medale mistrzostw świata i jeden medal olimpijski w Londynie w 2012 roku. Jego podopiecznym jest między innymi Toma Nikiforov, aktualny Mistrz Europy 2018.

Wydarzenie uroczyście zainaugurował prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który niegdyś także trenował judo. Oprócz niego  międzynarodowe zawody objął dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagiellończyka gen. dyw. Marek Sokołowski. Mowę wprowadzającą wygłosił Leszek Wilk, trener Judo Olimpia Elbląg i organizator Judo Camp.  

Nie zabrakło wielu znamienitych gości, wśród któych wymienić można m.in. wieloktronego złotego medalistę mistrzostw Europy i świata oraz złotego medalistę olimpijskiego Pawła Nastulę (Atlanta 1996), dwukrotnego brązowego medalistę mistrzostw Europy Krzysztofa Kamińskiego, brązowego medalistę mistrzostw świata i brązowego medalistę mistrzostw Europy oraz olimpijczyka z Aten i Pekinu Krzysztofa Wiłkomirskiego, olimpijczyka z Atlanty (1996) Krzysztofa Wojdana, wiceprezesa zarządu Polskiego Związku Judo (PZD) Cezarego Borzęckiego oraz członka zarządu PZD Tomasa Gadaja.

Judo w Elblągu jest dyscypliną msową i bardzo popularną. W samym tylko UKS Olimpia Judo Elbląg trenuje ponad 300 zawodników, a należy dodać, że jest to jeden z pięciu funkcjonujących klubów w naszym mieście, które zrzeszają zawodników trenujących tę dyscyplinę.

Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji z VIII edycji Judo Camp w Elblągu. 

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2019.01.07

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74