Dostosuj wydruk

Fotel do pokoju ucznia - jak wybrać?

Fotel do pokoju ucznia - jak wybrać?

Pokój dla dziecka w wieku szkolnym powinien być urządzony nie tylko estetycznie, ale także z uwzględnieniem potrzeb ucznia. Nie może zabraknąć w nim wygodnego, przestronnego biurka oraz krzesła lub fotela, na którym dziecko będzie spędzać dużo czasu. Młodzież nie tylko odrabia lekcje, ale także czyta lektury lub korzysta z komputera. Wygodna pozycja przy biurku zmniejsza ryzyko wystąpienia w przyszłości schorzeń kręgosłupa, podnosi wydajność umysłu i sprawia, że nawet wielogodzinna nauka lub zabawa nie powoduje zmęczenia.

Idealny fotel do nauki

Dobrze dobrany fotel dla ucznia musi idealnie podtrzymywać cały kręgosłup. Tylko w ten sposób odciąża go i jednocześnie zapewnia optymalną pozycję przy biurku. Ergonomiczne fotele to te, których oparcie jest wygięte i dopasowane do naturalnego układu kości kręgosłupa. Musi podpierać plecy w odcinku lędźwiowym i piersiowym, powinno mieć także możliwość regulacji wysokości oraz kąta odchylenia. Każde dziecko jest inne i ciągle rośnie, dlatego rodzice muszą czuwać nad odpowiednim ustawieniem oparcia i siedziska. Kiedy pociecha siedzi przy biurku, jej stopy powinny spoczywać na podłodze, a kolana powinny być ugięte pod kątem prostym. Siedzisko fotela musi być tak długie, jak uda dziecka, a po bokach szersze od bioder o kilka centymetrów. Zbyt miękkie siedzisko powoduje zapadanie się dziecka, zbyt twarde będzie uwierać podczas dłuższego siedzenia.

Wygląd krzesła dla dziecka

Oczywiście liczy się także wygląd fotela, który dopasować można do wystroju pokoju dziecka, ale nie mniej ważna jest odporność tapicerki na zabrudzenia i przetarcia, tak by intensywne korzystanie z krzesła nie odbijało się negatywnie na wyglądzie całego wnętrza. Warto wybierać fotele plastikowe, tapicerowane grubą tkaniną, skórą lub ekoskórą. Takie są trwałe i niezawodne, łatwe w czyszczeniu.

Fotele obrotowe i na kółkach

Krzesła do dziecięcych pokojów mogą mieć klasyczne nogi, ale dla wygody małego ucznia warto zainwestować w model obrotowy i na kółkach. Duży wybór tego typu mebli znajdziemy w sklepie internetowym https://www.edinos.pl/fotele-obrotowe . Fotele obrotowe są niezwykle mobilne, umożliwiają łatwe siadanie i schodzenie z siedziska. To funkcja wygodna, zwłaszcza dla dzieci drobnej budowy, które jednocześnie potrzebują bardzo stabilnego mebla.

Dodatkowe wyposażenie foteli obrotowych

Jeśli fotel obrotowy jest prosty, ale wygodny, dziecko będzie mogło uczyć się lub bawić przy biurku przez wiele godzin. Można jednak rozważyć zakup bardziej zaawansowanego modelu, na przykład z podłokietnikiem, zagłówkiem i podnóżkiem. Najważniejsze jednak dla ergonomii pozostaje idealne ustawienie siedziska i oparcia fotela. Warto pamiętać, żeby w przypadku rodzeństwa każde z dzieci miało własne krzesło, idealnie dopasowane do wzrostu.

autor: Redakcja elblag.net

Źródło:

Dodano: 2018.12.17

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74