Dostosuj wydruk

Piła ręczna, tarczowa czy diamentowa – która jest najlepsza do betonu?

Piła ręczna, tarczowa czy diamentowa – która jest najlepsza do betonu?

Beton jest materiałem wymagającym jeśli chodzi o cięcie. Oprócz tego, że jest jednym z najtwardszych materiałów, jego struktura jest niejednolita. Podczas cięcia możemy napotkać więc wiele problemów. Jak poradzić sobie z cięciem betonu w szybki i łatwy sposób? Która piła sprawdzi się najlepiej przy tego typu zadaniach? Sprawdźcie!

Która piła do cięcia betonu

Każda z pił przeznaczonych do ciecia betonu: tarczowa, ręczna czy diamentowa ma swoje zalety. Piłą ręczną, ze względu na niewielkie rozmiary i wagę posłużymy się bez problemu, docierając nawet w trudno dostępne miejsca. Piła tarczowa często stosowana jest podczas prac budowlanych. Tarcza jest w stanie wykonać w betonie precyzyjny, wąski otwór, na przykład przygotowany do położenia kabli. Najczęściej wybierane i najbardziej cenione są jednak piły diamentowe. Dlaczego?

Piła do betonu: dlaczego diamentowa?

Piły diamentowe są bardzo wydajne i precyzyjne. Nie powodują zapylenia podczas pracy, tną gładko i szybko. Czas pracy z wykorzystaniem diamentowej piły do betonu jest znacznie krótszy niż przy zastosowaniu narzędzi tradycyjnych. Sprzęt tego typu możemy wykorzystywać w bardzo szerokim zakresie. Sprawdzi się zarówno przy wycinaniu otworów kominowych, okiennych, drzwiowych, schodowych, jak również przy wycinaniu w stropie czy ścianach. Wykorzystamy je także podczas prac wyburzeniowych, kiedy chcemy pociąć materiał z rozbiórki na mniejsze kawałki i ułatwić sobie transport. Często podnosi się także, że piły diamentowe są tańsze w użytkowaniu ze względu na ich mniejszą awaryjność oraz wytrzymałość tarcz.

Aby narzędzia były bezawaryjne, ważny jest też odpowiedni wybór: zarówno marki, jak i specyfikacji piły. Często za wyższą jakością idzie cena. Niemniej jednak, jeśli chcemy korzystać z piły zawodowo i osiągać profesjonalne rezultaty, powinniśmy zainwestować w lepszy sprzęt. Niesłabnącą popularnością cieszą się piły Husqvarna. W bogatej ofercie producenta znajdują się piły o rozmaitym przeznaczeniu i nastawione na różne efekty. Wśród nich, z przeznaczeniem do cięcia betonu, znajdziemy między innymi przecinarki stolikowe, które zapewniają zarówno precyzję cięcia, jak i jego wydajność. Są to piły bardzo stabilne, z silnikiem o dużej mocy, przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach na placu budowy. Z kolei piły Husqvarna Soff Cut użyjemy do tworzenia nacięć na świeżym betonie – piła zapewniaja cięcia proste, płytkie i ostre – niezwykle precyzyjne.

Co jest najważniejsze przy wyborze piły do betonu

Wybierając piłę do betonu powinniśmy zadać sobie podstawowe pytanie: do jakich prac chcemy jej użyć. W zależności od przeznaczenia wybór będzie inny. Możemy postawić na sprawdzoną markę i skorzystać z szerokiej oferty pił do różnych powierzchni, jak również wybrać tańsze rozwiązanie. Pytanie na czym bardziej nam zależy: na niższych kosztach sprzętu czy oszczędności użytkowania i wydajności pracy.

autor: Redakcja elblag.net

Źródło:

Dodano: 2018.12.13

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74