Dostosuj wydruk

Elbląg. Budowa ronda przy Królewieckiej i Kościuszki. Utrudnienia w ruchu (+ zdjęcia)

Elbląg. Budowa ronda przy Królewieckiej i Kościuszki. Utrudnienia w ruchu (+ zdjęcia)

Trwa przebudowa jezdni wraz z wyspami kanalizującymi na skrzyżowaniu ulic Królewiecka - Tadeusza Kościuszki w Elblągu. Już widać jak będzie wyglądało rondo. 26 listopada wszystko ma być gotowe.  

W związku z prowadzonymi pracami nastąpić mogą utrudnienia w ruchu w obrębie skrzyżowania Królewiecka - Tadeusza Kościuszki. Departament Zarząd Dróg UM informuje, że firma EPGK Sp. z o.o. przystąpi 13 listopada  do kolejnego etapu przebudowy skrzyżowania ulic Królewiecka-Kościuszki wprowadzając zmiany organizacji ruchu na ruch okrężny. Wykonawca przystąpi do wykonania wysp kanalizujących. W trakcie wykonywania robót występować będą utrudnienia w ruchu.  

Inwestycję: „Odnowa nawierzchni drogowych na skrzyżowaniu ulic Królewiecka - Tadeusza Kościuszki w Elblągu wraz ze zmianą organizacji ruchu na rondo” wykonuje Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Inwestycja obejmuje:

przebudowę  jezdni wraz z wyspami kanalizującymi na skrzyżowaniu ulic Królewiecka -Tadeusza Kościuszki w Elblągu na potrzeby zmiany organizacji ruchu na rondo,

wykonania nowej nawierzchni jezdni w obrębie skrzyżowania oraz na wlotach,

przebudowy chodnika i ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Królewieckiej w obrębie skrzyżowania,

zmiany oznakowania pionowego i poziomego

- czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej. 

26 listopada zobaczymy jak wygląda i jak sprawdzi się w praktyce nowa inwestycja. Tego dnia planowane jest zakończenie inwestycji, 

Wartość zamówienia to -  365 tys. 854 zł, a wartość zawartej umowy to -  486 tys. 185 zł

autor: Grażyna Wosińska

Źródło:

Dodano: 2018.11.09

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74