Dostosuj wydruk

Jazda pod wpływem alkoholu zakończyła się...

Jazda pod wpływem alkoholu zakończyła się...

W ostatnich kilku dniach mieliśmy dwa zdarzenia, w których kierowcy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu, a następnie doprowadzili do kolizji oraz wypadku.

Przed sądem odpowie 58-letni kierowca, który pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę samochodu i spowodował kolizję. Mimo, iż badanie wykazało mniej niż pół promila tej substancji w jego organizmie, mężczyzna stracił już prawo jazdy. Do zdarzenia doszło wczoraj (9 października) około godz. 12:00 w Morągu. Kierowca volkswagena wykonując manewr skrętu nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego uderzył w zaparkowane auto. Na szczęście nikomu nic się nie stało a uszkodzeniom uległy jedynie pojazdy. Jak okazało się sprawca kolizji znajdował się pod wpływem alkoholu. Mimo, iż badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało poniżej pół promila, co stanowi wartość wykroczeniową, mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności.

Policjanci zatrzymali już jego prawo jazdy a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dużo gorsze zdarzenie miało miejsce 7 października w miejscowości Czerwona Karczma (także powiat ostródzki), gdzie według wstępnych ustaleń kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo jadącą toyotę, w wyniku czego jedna osoba odniosła bardzo poważne obrażenia, a dwie kolejne również wymagały pomocy medycznej. 27- latek był pijany. Miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 7 października około godz. 18:00 w m. Czerwona Karczma (gm. Ostróda). Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas jezdni uderzając w jadącą prawidłowo toyotę, którą podróżowały 4 osoby.

W wyniku zderzenia, pasażerka kierowcy volkswagena w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Pod opiekę medyczną trafiły również dwie osoby z toyoty.

Jak okazało się, 27- letni kierowca volkswagena był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany, jednak z uwagi na konieczność udzielenia mu pomocy lekarskiej również pozostał w szpitalu. Nie uniknie jednak odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo.

Za spowodowanie wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę 4,5 roku pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoką grzywnę.

Źródło: KPP w Ostródzie

autor: Redakcja elblag.net

Źródło:

Dodano: 2018.10.10

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74