Dostosuj wydruk

II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Jonasza, Gabriela i Klaudii

II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Jonasza, Gabriela i Klaudii

30 września na orliku w Rychlikach odbędzie się II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Jonasza, Gabriela i Klaudii. W czasie meczów będą zbierane pieniądze i fanty na rehabilitację Klaudii z Fromborka (12 lat) oraz Jonasza (5 lat) i Gabriela (9 lat) z Rychlik. Miło nam poinformować, że Elblag.net objął  to sportowe wydarzenie patronatem medialnym.

Juz drugi raz zagramy dla braci Lipskich oraz Klaudii Szwajkowskiej. Poprzedni turniej, który odbył sie 12 sierpnia na orliku przy ul. ZHP we Fromborku, zakończył się powodzeniem.

Charytatywny turniej piłki nożnej w Rychlikach, 30 września 2018 r., start: godz. 9.00

Tym razem organizatorzy postanowili zrezygnować z wysokiego wpisowego, które wcześniej wynosiło 200 zł.  Obecnie kwota wpisowego jest dowolna (liczymy na waszą hojność). Planowany jest konkurs z nagrodami, a wśród nich: zabawki dla dzieci, książki, wędka, usługa manicure... 

Liczba drużyn (6+1 zawodnik) jest ograniczona. Zapisy: do 26 września.

Kontakt i zgłaszanie drużyn: Marcin Gierczak (tel. 605 497 900).

 

W czasie zamagań sportowych będą zbierane pieniądze i fanty na rehabilitację braci Jonasza i Gabriela Lipskich z Rychlik – podopiecznych Fundacji Za Szybą oraz Klaudii Szwajkowskiej z Fromborka, która znajduje się pod opieką Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". 

9-letni Gabriel cierpi na autyzm wczesnodziecięcy, astmę oskrzelową i ASZ, natomiast u 5-letniego Jonasza lekarze zdiagnozowali afazję rozwojową, nadpobudliwość psychoruchową z defuzytem uwagi. O chłopcach (braciach), którzy pochodzą z Rychlik, pisaliśmy już kilkukrotnie na naszych łamach. Ostatni artykuł możecie przeczytać tutaj.

12-letnia Klaudia ma 12 lat i choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową (rozszczep kręgosłupa), wodogłowie, epilepsję i pęcherz neurogenny. Jest pod opieką lekarzy specjalistów. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Gminy w Rychlikach, Szkoła Podstawowa w Rychlikach, zespół Victoria Rychliki oraz przedsiębiorstwo Promat z Elbląga.

autor: Redakcja elblag.net

Źródło:

Dodano: 2018.09.29

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74