Dostosuj wydruk

Kupić samochód, a może wynająć? Sprawdź, która z opcji jest bardziej opłacalna

Kupić samochód, a może wynająć? Sprawdź, która z opcji jest bardziej opłacalna

Jeśli wiesz, że samochód jest ci potrzebny tylko kilka tygodni w roku, zastanów się, czy na pewno musisz go kupować. Względy ekonomiczne przemawiają za tym, by wynająć auto. Sprawdź, czy i dlaczego warto.

Samochód powinien jeździć

Dobrej klasy samochód, nowy lub o niewielkim przebiegu, kosztuje przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. I to tylko w wersji podstawowej. Jeśli dodamy bogate wyposażenie dodatkowe, cena wzrośnie. Dopłacimy też za kolor, jeśli nie zadowala nas podstawowy. Warto się zastanowić, czy jest sens wydawać tyle pieniędzy i używać samochodu tylko przez kilka letnich tygodni. Są osoby, które z różnych przyczyn tak właśnie funkcjonują. Tymczasem myślenie, że samochód, który stoi w garażu, nie psuje się, jest z gruntu fałszywe. Jeśli do kosztów utrzymania i eksploatacji samochodu dodamy cenę rocznego ubezpieczenia OC i AC, to otrzymamy kwotę, jaką wydamy na wynajem samochodu na kilka tygodni.

Czy warto wynajmować, skoro to kosztuje tyle samo?

Warto, ponieważ w kieszeni zostanie niebagatelna kwota, jaką wydamy na samochód. Posiadanie własnego auta ma sens wtedy, gdy dojeżdżamy nim codziennie do pracy dalej niż 15 kilometrów i zależy nam na czasie. Powyżej 15 kilometrów, jeśli w grę nie wchodzi komunikacja publiczna, taksówki stają się nieopłacalne. W każdym innym przypadku warto dwa razy pomyśleć, zanim kupimy samochód. A jeśli używamy go tylko kilka tygodni w roku, nie ma sensu przepłacać. Wynajem samochodu zdejmuje nam z głowy problem z ubezpieczeniem, serwisowaniem, pamiętaniem o przeglądach. Przy tym dostajemy do dyspozycji w pełni sprawne i bezpieczne auto.

Fleet Corp – zamów samochód pod dom

Jeśli mieszkasz w Warszawie lub Łodzi, przy rezerwowaniu samochodu możesz wskazać dowolny adres, pod który ma zostać podstawione. W innych miastach punkty są ustalone odgórnie. Ceny wynajmu zależą od klasy auta i okresu wypożyczenia. Dodatkowe opłaty pobiera się za fotelik dla dziecka, nawigację, odbiór brudnego samochodu oraz za opuszczenie granic Polski. Samochodem z wypożyczalni Fleet Corp można poruszać się po terenie całej Unii Europejskiej z wyjątkiem Rumunii.

Przy rezerwacji na okres poniżej miesiąca nie ma limitu kilometrów. Sam proces rezerwacji auta jest bardzo uproszczony, wymaga określenia czasu, na jakich chcemy wynająć samochód, miejsca, w którym chcemy odebrać, klasy i modelu samochodu, ewentualnie zapotrzebowania na dodatkowe wyposażenie. Przed dokonaniem płatności należy telefonicznie potwierdzić dostępność auta.

autor: Redakcja elblag.net

Źródło:

Dodano: 2018.08.30

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74