Dostosuj wydruk

Elbląg. Wiemy, kiedy wybudują market sieci Castorama

Elbląg. Wiemy, kiedy wybudują market sieci Castorama

To już pewne, pierwszy market sieci Castorama w Elblągu wybuduje Warszawska spółka RD. Pierwsze zakupy elblążanie zrobią w pierwszym kwartale przyszłego roku w sklepie, przy ul. Żuławskiej. 

Warszawska spółka RD bud została Generalnym Wykonawcą pierwszego w Elblągu marketu sieci Castorama. Kilka tygodni temu spółka Castim powierzyła firmie RD bud modernizację i rozbudowę sklepu w Nowym Targu. 

Z siecią Castorama współpracujemy już od 1998 r. Wybudowaliśmy, zmodernizowaliśmy i przebudowaliśmy wspólnie już około 20 marketów w całej Polsce. Znamy się i rozumiemy doskonale, czego najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że nasze drogi znów się splatają, tym razem w Elblągu i Nowym Targu

– mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud Sp. z o.o. –

Jak się dowiedzieliśmy pierwsze zakupy w Castoramie mieszkańcy Elbląga zrobią jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku. Market powstaje na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej. Powierzchni sklepowa wyniesie 11 tys. m kw. Zaplanowano także blisko 400 miejsc parkingowych.

Inwestor nie kryje, że budowa nie będzie należała do łatwych. 

W Elblągu grunty są słabonośne, dlatego pod całym budynkiem oraz parkingiem wykonujemy palowanie. Zrobimy jednak wszystko, by na koniec marca  2019 r. obiekt był gotowy na przyjęcie klientów

 – zapewnia Paweł Ryś, kierownik budowy.

autor: Grażyna Wosińska

Źródło:

Dodano: 2018.07.10

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74