Dostosuj wydruk

Organizują wspaniałe zawody jeździeckie dla dzieci. Biorą udział w konkursie i proszą o Wasze wsparcie

Organizują wspaniałe zawody jeździeckie dla dzieci. Biorą udział w konkursie i proszą o Wasze wsparcie

Pony Cup to jedyne w swoim rodzacju zawody dla dzieci. Powstały z myślą o wprowadzeniu najmłodszych, najmniej doświadczonych zawodników, w świat jazdy konnej. Ich intencją jest popularyzacja wśród nich tego sportu. Organizatorzy uczą różnych dyscyplin jeździeckich, promują aktywne formy spędzania wolnego czasu, kontakt z naturą. Wierzą, że w przyszłości część uczestników będzie wystepować na arenach międzynarodowych, godnie reprezentując Polskę i nasz region. Właśnie biorą udział w konkursie organizowanym przez PZU i proszą Was o głosy. Zwycięstwo umożliwi  dofinansowanie zawodów jeździeckich dla najmłodszych. 

Współpraca czterech stajni Wysoczyzny Elbląskiej stworzyła pilotażowy i największy w skali regionu pomysł na popularyzacje jeździectwa wśród dzieci i młodzieży. Pony Cup – zawody dzieci startujących na kucykach –są rozgrywane w czterech miejscach, a mianowicie na terenie:

Marketingiem kieruje i spina imprezy całość Ewa Obrycka-Błaut.

Zawody Pony Cup nie mają długiej historii (właśnie trwa ich druga edycja), a już zdobyły sobie sobie rzeszę oddanych całym sercem uczestników oraz wspierających ich rodziców i najbliższych.  

Naszą misją jest edukacja najmłodszych zawodników ale także ich rodzin i szefów ekip - na temat zawodów jeździeckich, kultury tego pięknego sportu, zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników zawodów i standaryzacja zawodów jeździeckich dla dzieci w skali ponadlokalnej.

– mówią organizatorki. 

Jesteśmy kobietami z doświadczeniem jeździeckim, zawodniczym, trenerskim i organizacyjnym, od lat prowadzącymi działania jeździeckie w swoim zakresie. Projekt Pony Cup połączył potencjał i wspólne myślenie o kształcie zawodów jeździeckich dla dzieci i dbałości o jakość organizacji takich imprez. Tworzymy markę jeździeckich zawodów dziecięcych, dając radość najmłodszym i najbardziej początkującym jeźdźcom. Współpracujemy na rzecz wspólnej zabawy i radości dzieci w konwencji pony games.

– dodają

Sukcesy? Z pewnoscią był nim pkazowy wyścig Pony Cup, który odbył się 16 czerwca bieżącego roku podczas zawodów jeździeckich o najwyższej randze w Polsce – CSIO Sopot. Dzieci miały dzieki temu kontakt z najsłynniejszymi przedstawicielami tego sportu z Polski z Europy.

W zeszłym roku nasza zawodniczka wywalczyła mistrzostwo makroregionu (woj. warmińsko-mazurskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie) w kategorii kuce

– podkreśla Jolanta Tulisów z Majątku Tulisówka (stajnia w Narusie).

Najbliższe zawody odbędą się w Majątku Tulisówka w Narusie w dniu 15 lipca 2018 r.

Dzisiaj organizatorki Pony Cup potrzebują jak najwięcej serduszek, by dostać dofinansowanie do organizacji zawodów jeździeckich na jak najlepszym poziomie.

Jak pomóc? To proste. Wchodzicie na stronę: pomoctomoc.pzu.pl/node/196 i klikacie w serduszko po prawej stronie. 

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2018.07.04

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74