Dostosuj wydruk

Uroczysta gala 10-lecia Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym (+ zdjęcia)

Uroczysta gala 10-lecia Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym (+ zdjęcia)

Dzisiaj, 15 czerwca, odbyła się uroczysta gala 10-lecia Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Jubileusz był okazją do wspomnień, podziękowań i podsumowań. 

Z tej okazji do Gronowa Górnego przybyli przedstawiciele władz samorządowych, licznych placówek oświatowych z całego województwa, jak również uczniowie, absolwenci i przyjaciele. Gospodarzem uroczystości była Krystyna Brinkiewicz, która od samego początku pełni funkcję dyrektora placówki. To w dużej mierze dzięki niej szkoła jest zaliczana do najlepszych szkół plastycznych w Polsce i zbiera nagrody i wyróżnienia. 

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym jest szkołą młodą i bardzo kameralną, jak również wyjątkową, o czym świaczą ludzie, którzy realizują w tym miejscu swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim kształtują wyobraźnię. Organem prowadzącym placówkę jest Powiat Elbląski, a nadzór sprawuje Centrum Edukacji Artystycznej. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących młodzież uczęszczająca do placówki uczy się przedmiotów artystycznych: historii sztuki, rysunki, malarstwa, rzeźby, podstaw fotografii i filmu, podstaw projektowania, jak również projektowania multimedialnego.  

Szkoła wejdzie w drugie dziesięciolecie swojego istnienia z nową nazwą: Liceum Sztuk Plastycznych.

Zachęcamy do obejrzenia naszej fotogalerii z uroczystości. 

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2018.06.15

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74