Dostosuj wydruk

Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 18. Uroczyste zakończenie akcji Rowerowy Maj (+ zdjęcia)

Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 18. Uroczyste zakończenie akcji Rowerowy Maj (+ zdjęcia)

Bardzo dużą frekwencją cieszył się festyn rodzinny zorganizowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Węgrowskiej w Elblągu. W jego trakcie rozdano nagrody uczestnikom kolejnej edycji akcji "Rowerowy Maj", która niedawno zakończyła się w naszym mieście. 

Brały w niej udział 4 placówki oświatowe: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 18, Szkoła Podstawowa nr 14 oraz Szkoła Podstawowa Regent. Organizatorem kampanii na szczeblu samorządowym był radny Robert Turlej, który za pośrednictwem serwisu internetowego „Pomagamy.im” uruchomił publiczną zbiórkę pieniędzy potrzebną opłacenie druku plakatów i ulotek oraz zakup nagród dla wszystkich uczestników.

Akcja "Rowerowy Maj", poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkół. 

Zasady były bardzo proste: każdy uczestnik akcji, który w maju dotarł na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymywał naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Najaktywniejsi uczestnicy, klasy i placówki otrzymali atrakcyjne nagrody.

W tym roku kampania rozpoczęła się 7 maja, a  zakończyła w dniu 30 maja. 12 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej nr 18 rozdano atrakcyjne nagrody. 

Festyn rodzinny na terenie Szkoły Podstawowej nr 18 był z pewnością jednym z największych tego typu w tym roku w naszym mieście. Różnorodność atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy przyprawiała o zawrót głowy. Nie zabrakło stoisk z ciastem, lodów itp. Uczennice SP nr 18 zaprezentowały program arstystyczny. W festynie wzięli m.in. udział uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu, którzy zaprezentowali pokaz musztry.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotogalerii z tego wydarzenia. 

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2018.06.13

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74