Dostosuj wydruk

Złoty trunek może smakować inaczej. I Elbląski Festiwal Piw Rzemieślniczych za nami (+ zdjęcia)

Złoty trunek może smakować inaczej. I Elbląski Festiwal Piw Rzemieślniczych za nami (+ zdjęcia)

Warzenie piwa jest sztuką, a piwo piwu nierówne. O tym, że złoty trunek może smakować zupełnie inaczej przekonali się mieszkańcy naszego miasta, którzy odwiedzili stoiska zakończonego w miniony weekend I Elbląskiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych. 

Tym wydarzeniem chcemy pokazać, że piwo piwu nierówne, że to czym raczą nas popularne koncerny to raptem namiastka tego co może nas spotkać, jeżeli zdecydujemy się zagłębić w ten świat. W Polsce niemal każdy uważa się za eksperta piwnego, ale 95% piwoszy nawet nie wie, że pite przez nich piwo, te dostępne w każdym osiedlowym sklepiku,  to styl zwany eurolagerem – taki nijaki i dostosowany dosłownie pod każdy gust. Na festiwalu, który robimy dla Elbląga, każdy będzie miał okazję poznać piwa, którymi zachwyca się cały świat. Będą piwa rożne, będzie około 100 rożnych piw i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Reasumując, tym wydarzeniem chcemy poszerzyć piwne horyzonty elblążan. 

– poinformował nas Przemysław Róziecki, jeden z organizatorów wydarzenia.

Ponad 100 piw do spróbowania, 14 browarów, które zaprezentowały swoją ofertę, 2 producentów cydrów oraz przedsiębiorcy zachwalający rzemieślnicze miody pitne. Do tego wykłady i prelekcje o piwie i przy piwie. To wszystko przez dwa dni. 11 i 12 maja do hali MOSIR-u przy. Al. Grunwaldzkiej pielgrzymowali milośnicy i koneserzy piwa – wszyscy ci, którzy poszukują czegoś wiecej niż piwo, które można kupić w każdym markecie. 

Festiwal był biletowany (wejściówka kosztowała 10 zł). 10 naszych czytelników wygrało je w zorganizowanym przez nasz portal konkursie. Tego typu wydarzenie nie byłoby w pełni udane bez przygotowania miejsca, w którym odwiedzający mogliby zakupić coś do zjedzenia. W związku z tym zaproszono 12 mobilnych kuchni –foodtrucków, które zaparkowały przed halą MOSiRu-u (tutaj oczywiście bez biletów wstępu) oferując szeroką gamę dań.

Poniżej tylko część piw, które można było skosztować:

Browar Bytów

Browar wBrew

Browar Absztyfikant

Browar Fuzja

Browar Rzeka Piwa

Browar BeerBros.

Browar Amber

Organizatorem I Elbląskiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych była grupa miłośników tego typu trunków, a formalnie spółka allcool – właściciel aplikacji piwnej allcool.pl, która dedykowana jest browarom rzemieślniczym, lokalom serwującym piwa z tychże browarów oraz koneserom. 

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z tego wydarzenia.  

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2018.05.14

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74