Dostosuj wydruk

Moja Niepodległa – koncert w dniu 3 maja

Moja Niepodległa – koncert w dniu 3 maja

„Młodzi i Krzywda” szykują kolejny, energetyczny koncert dla mieszkańców miasta. Już 3 maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji, o godzinie 13.30 zagrają na placu przy elbląskiej katedrze. W repertuarze znajdą się tradycyjne pieśni patriotyczne, jak i współczesne utwory o wolności. 

Od początku marca ponad 30-osobowy skład przygotowuje się pod okiem Bartka Krzywdy i Anny Łebek-Obryckiej, do kolejnego, czwartego już występu. Poza regularnymi próbami, które w ramach współpracy Spółdzielni Socjalnej IDEA - głównego organizatora - z Młodzieżowym Domem Kultury, odbywają się w salach na ul. Warszawskiej, młodzi mieli okazję popracować z profesjonalistami. W miniony weekend odbyły się warsztaty dedykowane uczestnikom muzycznego zamieszania, które poprowadzili zaproszeni eksperci. Uczestnicy pod okiem świetnych instruktorów szlifowali umiejętności i szykowali się do koncertu "Moja Niepodległa", który zagrają w najbliższy czwartek (3 maja). 

fot. Spółdzielnia Socjalna IDEA

Zajęcia z emisji głosu, które prowadziła Ula Olejniczak, chórzystka chóru Cantata, były spotkaniem z wewnętrznym dźwiękiem, artykulacją i dykcją. Wyjątkowo energetycznie przebiegały warsztaty instrumentalne z perkusistą - Adamem Golickim - dwóch perkusistów i trzech dżembistów dudniło ile sił! A improwizacje muzyczne z wirtuozem skrzypiec - Łukaszem Ziębą - stały się swoistym, międzypokoleniowym jam session.

Przed ekipą „Młodzi i Krzywda” jeszcze dwie próby generalne i finał, czyli godzinne spotkanie z dobrymi dźwiękami, świetnym repertuarem i energią młodych. Na scenie pojawią się również zdobywczynie pierwszych miejsc w konkursie wokalnym „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce” zorganizowanym przez Spółdzielnię Socjalną IDEA na początku kwietnia br. Widzowie usłyszą Annę Malewicz i Zosię Zelonkę z SP 16 oraz Weronikę Gładka z Gimnazjum Nr 2.

Koncert „Moja Niepodległa” odbędzie się 3 maja o godz. 13.30 na placu przy katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu. 

Głównym organizatorem działania jest Spółdzielnia Socjalna IDEA.

Koncert „Moja Niepodległa” organizowany jest przez Spółdzielnię Socjalną IDEA we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu w ramach projektu „Moja Niepodległa” realizowanego przy współudziale środków finansowych samorządu Miasta Elbląg.
 

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2018.05.01

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74