Dostosuj wydruk

OPEGIEKA uhonorowane Diamentowym Laurem przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego

OPEGIEKA uhonorowane Diamentowym Laurem przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego

Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne OPEGIEKA sp. z o.o. zostało uhonorowane Diamentowym Laurem – prestiżową nagrodą marszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

Uroczystość wręczenia honorowych tytułów i statuetek odbyła się 5 kwietnia w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin nagrodził podmioty, które w ubiegłych latach zaznaczyły swoją obecność na forum krajowym i międzynarodowym, przyczyniając się do promocji regionu Warmii i Mazur w Polsce i za granicą. Diamentowym Laurem zostało uhonorowane elbląskie Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno - Kartograficzne OPEGIEKA sp. z o.o .

Laury „Najlepszym z Najlepszych” (po 3 w każdej kategorii) marszałek województwa przyznaje od 2004 roku w następujacych kategoriach: sport; przełamywanie barier - społecznych, medycznych, naukowych; kultura, sztuka, muzyka; produkcja żywności i sztuka kulinarna; turystyka; innowacje i rozwój oraz diamentowy laur. Pietnastą galę uświetnił koncert Anity Lipnickiej.

Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne OPEGIEKA sp. z o.o. to wiodąca firma geoinformatyczna w Polsce. Równolegle z umacnianiem pozycji lidera na rynku, aktywnie realizuje prace badawczo-rozwojowe 

Przedsiębiorstwo powstało 24 lutego 1989 roku jako spółka pracownicza w wyniku przekształceń własnościowych elbląskiego zakładu terenowego OPGK w Gdańsku. Podstawowa i pierwotna działalność przedsiębiorstwa opierała się o kompleksowe usługi geodezyjno--kartograficzne. w 1989 roku firma powołała do życia pracownię informatyczną. Kolejna specjalizacją spółki sa usługi poligraficzne – produkuje m.in. etykiety. 

Przełomowe w działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstwa okazały sie lata Lata 2010-2013. Realizacja dwóch projektów z dziedziny B+R pozwoliła pracownikom OPEGIEKA na zdobycie nowego doświadczenia i wiedzy w zakresie nowych technologii geoinformatycznych. Dzięki realizacji projektów firma uruchomiła innowacyjną w skali kraju linię produkcyjną związaną z opracowaniami fotogrametrycznymi i teledetekcyjnymi od pozyskania danych przestrzennych za pomocą kamery cyfrowej, skanera laserowego i kamery termalnej z wykorzystaniem własnego samolotu poprzez opracowanie danych ze zdjęć lotniczych aż do gotowego produktu w postaci mapy cyfrowej. 

13 sierpnia 2013 roku decyzją ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego OPEGIEKA otrzymała oficjalny status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR). 

autor: Redakcja elblag.net

Źródło:

Dodano: 2018.04.09

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74