Dostosuj wydruk

ZSTI w Elblągu z jedynym tego typu patronatem w Polsce

ZSTI w Elblągu z jedynym tego typu patronatem w Polsce

W styczniu 2018 roku Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu został jako jedyna placówka oświatowa w Polsce objęty honorowym patronatem przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. To wyróżnienie zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Elblągu.

Oprócz prestiżu jaki daje szkole taka opieka, jej drużyny pożarnicze zyskują wiele praktycznych możliwości np. szkolenia na szczeblu wojewódzkim i centralnym, czy możliwość uczestniczenia w uroczystościach organizowanych przez straż pożarną.

Silniejsze stały się też więzi z PSP w Elblągu czy z OSP w Milejewie i innymi jednostkami powiatu elbląskiego, gdzie nasza młodzież może odbywać praktyki zawodowe i zdobywać doświadczenie.

Dzięki temu wyjątkowemu patronatowi, drużyny pożarnicze ZSTI mają możliwość uczestniczenia w obozach pogłębiających ich wiedzę o trudnym i niebezpiecznym zawodzie strażaka.

W rezultacie, każdy uczeń klasy „strażackiej” zdobywa dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ratownictwa wodnego, przechodzi szkolenie podstawowe i techniczne. Te umiejętności wykorzystuje biorąc udział w akcjach przeciwpowodziowych, a nawet powodziowych w Elblągu i okolicach.

Sami przeszkoleni, zdając sobie sprawę z wagi działań profilaktycznych, chętnie dzielą się swą wiedzą prowadząc kursy dla szkolnych kolegów, czy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla elbląskich dzieci.

W związku z powyższym uczniowie ZSTI czuli się zobligowani do zorganizowania VII miejskich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do konkursu przystąpiły 3 elbląskie gimnazja oraz 8 szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali : Karol Pyżyński z klasy 3F oraz Piotr Szala i Milena Mitura z 2C. Po zaciętej rywalizacji w kategorii indywidualnej, do konkursu powiatowego zakwalifikowali się: Julian Harasim z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu oraz Agnieszka Dobosz  z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja konkursowa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu w składzie mł bryg. Tomasz Marcinkowski, st.kpt Przemysław Siagło oraz kpt. Paweł Raczewski Organizatorzy wprowadzili również kategorię drużynową.

Tak oto wyglądała klasyfikacja szkół gimnazjalnych:

Wyniki szkól ponadgimnazjalnych:

Nagrody w Turnieju ufundował Prezydent Miasta Elbląga Pan Witold Wróblewski. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy rozległej wiedzy z zakresu pożarnictwa, a zwycięzcom powodzenia w kolejnych etapach.

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2018.03.13

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74