Dostosuj wydruk

Rafał Patyra gościem specjalnym turnieju w Elblągu. Duży sukces organizatorów (+ zdjęcia)

Rafał Patyra gościem specjalnym turnieju w Elblągu. Duży sukces organizatorów (+ zdjęcia)

9 marca 2018 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Elblągu (przy ul. Kopernika) zorganizował w hali MOS-u przy ul. Kościuszki charytatywny turniej halowej piłki nożnej pod hasłem „Gramy dla jedynki”, którego celem było pozyskanie funduszy na plac zabaw do integracji sensorycznej na terenie zielonym przy ośrodku. Gościem specjalnym był popularny prezenter telewizyjny Rafał Patyra, który także wziął udział w sportowej rywalizacji, występując w zespole Telewizji Polskiej. 

W turnieju, który uroczyście rozpoczęli wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak oraz dyrektor SOSW nr 1 w Elblągu Leszek Iwańczuk, wzięło udział 12 zespołów: drużyna SOSW nr 1, TVP, El-Hurtu, Aresztu Śledczego w Elblągu, Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Straży Miejskiej w Elblągu, Nadleśnictwa Elbląg, Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Straży Granicznej w Elblągu, Państwowego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) oraz Seminarium Duchownego w Elblągu.

Zwyciężył zespół TVP. Nie bez znaczenia był udział Rafała Patyry, który oprócz talentu dziennikarskiego jest również znakomitym sportowcem. Jako kapitan poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa. Zespół TVP w ćwierćfinale pokonał drużynę Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, w półfinale – drużynę Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. W finale pokonał zespół El-Hurtu (2:0). 

Wydarzenie uświetnił występ chearleaderek z formacji tańca nowoczesnego "Destination" oraz pokaz klubu MMKS "Concordia" Elbląg (chłopcy z rocznika 2008 zaprezentowali krótki pokaz treningu).

Oprócz dobrej zabawy najważniejsza była idea, która przyświecała organizatorom. Udało się zebrać dodatkowe środki. Dochód z biletów –  cegiełek sprzedawanych na turniej zostanie w całości przeznaczony na budowę placu do zabaw do integracji sensorycznej.

Przed turniejem na ręce Leszka Iwańczuka –  dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Elblągu –  wysokie czeki przekazały organizacje Lions Club Elbląg (20 000 zł) oraz Rotary Club Elbląg (3 000 zł). Wśród osób zaangażowanych w zbiórkę oraz organizację turnieju wymienić należy także wicedyrektor ośrodka Ewelinę Deję oraz Martę Patyk-Żytkowską –  nauczycielkę, która pracuje w ośrodku z dziećmi wymagającymi szczególnej uwagi od ponad dziesięciu lat, zajmując się m.in. integracja sensoryczną i terapią taktylną.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza impreza, z której dochód zasili przyszłą inwestycję –  budowę placu zabaw do integracji sensorycznej. 17 marca ubiegłego roku w Hali Sportwo-Widowiskowej MOSiR-u przy Alei Grunwaldzkiej w Elblągu odbył się koncert charytatywny. Głównym punktem programu był występ elbląskiego artysty Łukasza Geska, który wystąpił z programem "Czas na disco" (relacjonowaliśmy to wydarzenie).  Akcja okazała się dużym sukcesem. Udało się wówczas zebrać około 30% wymaganej sumy - łącznie niemal 8 tys zł, w tym około 2,6 tys, zł z koncertu i towarzyszącego mu kiermaszu rękodzieła (wykonanego przez uczniów i nauczycieli SOŚW nr 1 w Elblągu) oraz około 5 tys. zł od sponsorów. Wśród nich na szczególne wyróznienie zasługuje postawa Wojciecha Wilgowicza, którzy przekazał na szczytny cel czek w wysokości 2 tys zł.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z charytatywnego turnieju halowej piłki nożnej pod hasłem „Gramy dla jedynki”

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2018.03.10

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74