Dostosuj wydruk

Opera "Napój miłosny" w Kinie Światowid już 10 lutego. Zobacz zwiastun filmowy

Opera

Kino Światowid zaprasza na transmisję opery "Napój miłosny" Donizettiego, która odbędzie się 10 lutego o godzinie 18:00. Będzie to kolejny pokaz w ramach cyklu The Metropolitan Opera Live in HD.

„Napój miłosny” („L’elisir d’amore”) jest wesołym melodramatem w dwóch aktach. Gaetano Donizetti skomponował kilkadziesiąt oper, największe sukcesy zyskały jego opery komiczne mniejszych rozmiarów. Jednym z takich dzieł jest opera transmitowana w najbliższą sobotę w Kinie Światowid. W „Napoju miłosnym” zabawna intryga jest pretekstem do wyśpiewania operowego szlochu tenorem lirycznym. Wieśniak Nemorino śpiewa arię „Skryta łza” („Una furtiva lagrima”) na widok płaczącej Adiny, która odrzucała jego zaloty. Chłopak wierzył w moc napoju miłosnego, który kupił od szarlatana Dulcamary. W rzeczywistości tytułowy napój okazuje się być zwykłą flaszka wina.

W obsadzie „Napoju miłosnego” znaleźli się: Pretty Yende (Adina), Matthew Polenzani (Nemorino), Davide Luciano (sierżant Belcore),  Ildebrando D’Arcangelo (wędrowny sprzedawca Dulcamara), Soliści, chór, balet i orkiestra The Metropolitan Opera. Reżyserem opery jest Bartlett Sher. 

Przedstawienie trwa około 2 godziny 40 minut (w tym 1 przerwa) i wystawiane jest w języku włoskim z polskimi napisami.

Cena biletów wynosi 50/40 złotych.

Zobaczcie zwiastun filmowy:

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2018.02.09

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74