Dostosuj wydruk

Wiemy kiedy ponownie ruszy wyciąg narciarski na Górze Chrobrego (aktualizacja)

Wiemy kiedy ponownie ruszy wyciąg narciarski na Górze Chrobrego (aktualizacja)

Dzisiaj wczesnym rankiem pracownicy Przedsiębiorstwa Turystycznego Góra Chrobrego ponownie rozpoczęli naśnieżanie stoku narciarskiego. Wkrótce możemy spodziewać się ponownego uruchomienia wyciągu i tras narciarskich. 

Jednak otwieramy jutro (we wtorek, 6 lutego - przyp. red.) o godz. 13.00.

– poinformowała nas parę minut po godz. 22.00 (5 stycznia) menedżerka obiektu sportowo-rekreacyjnego Góra Chrobrego Elżbieta Junkier.

Jeszcze dzisiaj plan był inny. Wyciąg miał zostać uruchomiony w środę, 7 lutego, o godzinie 11.00. Stok był naśnieżany za pomocą armatek od wcześnych godzin rannych 5 lutego. Zimowa aura jednak wyjątkowo dopisała i wyciąg zostanie uruchomiony dzień wcześniej, we wtorek.

Wszystko zatem wskazuje na to, że narciarze mogą szykować narty, a snowboardziści – deski.

Korzystanie z wyciągu na Górze Chrobrego kosztuje tyle samo, jak w ubiegłym roku. W dni powszednie (w godz. 9-21) – 1,50 zł, w weekendy – 2,50 zł za jeden wjazd.

Jak dotychczas sezon narciarski 2017/2018 w Elblągu był bardzo krótki. Wyciąg narciarski został uruchomiony 17 stycznia, a już 31 stycznia ogłoszono  przerwę z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Jak będzie tym razem? Wszystko oczywiście zależy pogody. Prognozy wskazują, że co najmniej do 20 lutego temperatury mają oscylować w granicach od –1 do +4 stopni Celsjusza, przy czym w nocy przewiduje się temperatury poniżej zera. Jest zatem spora szansa, że przez ten okres będziemy mogli cieszyć się w naszym mieście aurą sprzyjającą narciarstwu, tym bardziej, że temperatura na Górze Chrobrego jest zazwyczaj kilka stopni nizsza niż w mieście.

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2018.02.05

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74