Dostosuj wydruk

Seniorze – w każdy czwartek wybierz "Kierunek: Zdrowie"

Seniorze – w każdy czwartek wybierz

Pod hasłem „Ruszaj się i ciesz się zdrowiem” już 8 lutego rozpocznie się drugi cykl popularnych wśród elbląskich seniorów bezpłatnych spotkań w ramach kampanii prozdrowotnej pn. „Kierunek: Zdrowie”. Ubiegłoroczne zajęcia i wykłady zgromadziły ok. 1000 osób. Mamy nadzieje, że tegoroczny cykl również spotka się z zainteresowaniem mieszkańców Elbląga 60+.

Tak jak sama nazwa wskazuje w obecnej edycji stawiamy na ruch wśród seniorów. Będziemy wydłużali młodość zajęciami tanecznymi, wyciszali umysł i wzmacniali ciało poprzez jogę, uwalniali hormon szczęścia – endorfinę poprzez zumbę, a także wracali do lat osiemdziesiątych, dzięki popularnym wówczas ćwiczeniom aerobic dance. Na podsumowanie Kampanii uzdrowimy ciało poprzez refleksologię i masaż rehabilitacyjny. Już dziś serdecznie zapraszam Państwa do udziału 

– podkreśla Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Spotkania odbywać się będą przez sześć tygodni - co czwartek, od 8 lutego do 15 marca, w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135, w godz. 13.00 – 15.00. Z  uwagi na charakter zajęć prosimy o luźny, sportowy ubiór. 
Oprócz ruchu stawiamy również na zdrowe odżywianie, dlatego spotkaniom towarzyszyć będą pokazy i degustacje zdrowej żywności, przygotowane przez Zespół Szkół Gospodarczych. Dla uczestników przygotowane zostaną również upominki, które będą losowane podczas podsumowania Kampanii.

Pierwszy wykład, zajęcia ruchowe i degustacja żywności w hali MOSiR odbędzie się 8 lutego br. Tematyka spotkania – Wydłużamy młodość tańcem – Tańce świata: walc, tango, salsa.

Zobacz szczegółowy harmonogram wszystkich spotkań wraz z tematami: HARMONOGRAM SPOTKAŃ KAMPANII "KIERUNEK: ZDROWIE"

Organizatorem przedsięwzięcia jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów.

Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec www.fundusz.grupazywiec.pl

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2018.02.08

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74