Dostosuj wydruk

Elbląg. Po pół roku jest termin rozprawy przeciw Biedronce

Elbląg. Po pół roku jest termin rozprawy przeciw Biedronce

W lipcu ubiegłego roku do elbląskiego sądu trafił  pozew byłych ośmiu pracowników "Biedronki" przeciw firmie Jeronimo Martins. Wiadomo, że proces ruszy 5 marca. Przypomnijmy, że odpowiedź sieci handlowej na pozew ważyła 5 kilogramów

Nieprzestrzeganie praw pracowniczych w "Biedronce" stało się słynne w 2003 roku. Bożena Łopacka, zatrudniona tam w latach 2000 – 2004, złożyła pozew w sądzie przeciw sieci handlowej. Domagała się ona 35 tys. zł za pracę w godzinach nadliczbowych. Sąd Okręgowy w Elblągu po roku uznał roszczenia za zasadne. Jednak sprawa zakończyła się ostatecznie w 2007 roku wypłatą 25 tys. zł. To spowodowało lawinę następnych pozwów.

W lipcu 2017 roku do elbląskiego sądu trafił  pozew byłych ośmiu pracowników "Biedronki" przeciw firmie Jeronimo Martins. Żądają oni ochrony dóbr osobistych, zamieszczenia stosownej informacji na stronie internetowej sieci handlowej oraz zadośćuczynienia za złe warunki pracy. Są to kwoty nie przekraczające 50 tys. zł (od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. zł).

Teraz już wiadomo, że proces się rozpocznie 5 marca. Znane są następne terminy:  5, 6, 7, 8 i 14 marca 2018 roku. 

autor: Grażyna Wosińska

Źródło:

Dodano: 2018.01.25

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74