Dostosuj wydruk

Nasza Czytelniczka: „Na Lotniczej jest tak ciemno, że o mało nie potrąciłam rowerzysty”

Nasza Czytelniczka: „Na Lotniczej jest tak ciemno, że o mało nie potrąciłam rowerzysty”

Nasza Czytelniczka jest oburzona brakiem oświetlenia części ul. Lotniczej. Pyta kiedy coś się w tej sprawie zmieni na lepsze. Niestety nie mamy dobrych wieści. 

Pani Iwona po zmroku jadąc ul. Lotniczą o mało nie przejechała rowerzysty. 

Nie miał żadnych odblasków, ani świateł. Mało brakowało, a doszłoby do tragedii. Zobaczyłam rowerzystę w ostatniej chwili. 
Czy musi dojść do wypadku, by znalazły się pieniądze na oświetlenie tego fragmentu ul. Lotniczej?

- pyta nasza Czytelniczka. 

Oto odpowiedź z Urzędu Miejskiego. 

Ulica Lotnicza na odcinku około 1 kilometra od EUHE do ulicy Akacjowej  nie jest wyposażona w sieć oświetlenia ulicznego.

Wyjątek stanowi odcinek na wysokości starych budynków koszar wojskowych (około 300 m od istniejącej bramy wjazdowej przy ul. Lotniczej do końca zabudowań), na którym usytuowane są cztery słupy oświetleniowe stanowiące pozostałość oświetlenia terenu byłej jednostki wojskowej. W ramach przeglądu infrastruktury stwierdzono, że  przedmiotowa sieć oświetleniowa jest stara, zużyta i nie nadaje się już do eksploatacji.

W chwili obecnej przedmiotowy odcinek ul. Lotniczej wymaga kompleksowej przebudowy wraz odwodnieniem i oświetleniem. Na dzień dzisiejszy w budżecie Miasta nie przewidziano środków do sfinansowania tego zadania.

autor: Grażyna Wosińska

Źródło:

Dodano: 2018.01.16

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74