Dostosuj wydruk

Była oficer elbląskiej dywizji nie jest już rzeczniczką MON

Była oficer elbląskiej dywizji nie jest już rzeczniczką MON

Przed 9 miesiącami pisaliśmy o powołaniu na stanowisko rzecznika prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej  Anny Pęzioł-Wójtowicz, b. oficera prasowego w elbląskiej dywizji. Jak podaje biuro prasowe MON została odwołana. 

Major Anna Pęzioł-Wójtowicz w kwietniu 2017 roku zastąpiła Bartłomieja Misiewicza, została nową rzeczniczką MON. Podczas służby pani major dwukrotnie awansowała. Opuszcza stanowisko rzecznika MON w stopniu pułkownika. 

Major Anna Pęzioł-Wójtowicz ma 36 lat. Służbę wojskową rozpoczęła w 2005 roku jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Potem była dowódcą plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu. Następnie służyła jako oficer prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. Była młodszym specjalistą w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych MON, Sekretariacie MON, a po jego przekształceniu - w Centrum Operacyjnym MON. Przed odejściem na stanowisko rzecznika w  kwietniu 2017 roku była pełnomocnikiem MON ds. służby wojskowej kobiet.

autor: Redakcja elblag.net

Źródło:

Dodano: 2018.01.12

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74