Dostosuj wydruk

Braniewskie przedszkole otrzymało wspaniały zestaw składający się z ponad 100 elementów (+ zdjęcia)

Braniewskie przedszkole otrzymało wspaniały zestaw składający się z ponad 100 elementów (+ zdjęcia)

Przedszkole Miejskie nr 2 w Braniewie wylosowało dla swojej placówki kolorowe miasteczko drogowe, w ramach programu „Autochodzik”.

W skład zestawu programu edukacji komunikacyjnej „Autochodzik – moje pierwsze prawo jazdy” wchodzą m.in.: samochód osobowy, samochód straży pożarnej, autobus, znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, czapka policjanta, przejście dla pieszych, kamizelki odblaskowe i wiele, wiele innych przedmiotów. Wszystko to jest wykonane z kolorowych, bezpiecznych, miękkich materiałów.

Starostwo Powiatowe w Braniewie nieodpłatnie przekazało ten zestaw Przedszkolu Miejskiemu nr 2

– mówi Piotr Gajowniczek, główny specjalista w Wydziale Komunikacji i Transportu braniewskiego starostwa.

Wartość takiego zestawu to 4,1 tys. złotych,  zaś zgodnie z zawartą umową przedszkole ma obowiązek wypożyczać go innym placówkom przedszkolnym.

O tym, w którym przedszkolu znajdzie się „Autochodzik” zadecydowało... losowanie. Spośród zaproszonych do losowania przedszkoli w losowaniu wzięło udział wspomniane już Przedszkole Miejskie nr 2 w Braniewie, Przedszkole Miejskie nr 4 w Braniewie i Przedszkole Publiczne z Fromborka.

Los padł na placówkę przy ul. Różanej i to z dyrektor tego przedszkola – Bożeną Turczyn – starosta braniewski Leszek Dziąg podpisał umowę.

Najgorsze z wypadków są te z udziałem dzieci

– mówi starosta Leszek Dziąg.

Jednym ze sposobów walki z tym niekorzystnym trendem jest edukacja. Dlatego aby nauczyć dzieci bezpieczeństwa w ruchu drogowym postanowiliśmy przekazać jednemu z przedszkoli taki zestaw, który na pewno pomoże w skutecznej edukacji najmłodszych.

O programie „Autochodzik”

Program ten jest realizowany w całej Polsce od kilku lat. Jego celem jest przystosowanie najmłodszych dzieci do uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzięki zestawowi nauczyciele mogą aktywnie realizować program zajęć, dzieci uczą się poprzez zabawę bezpieczeństwa na drodze, zaś rodzice mają możliwość utrwalić te prawidłowe postawy.

autor: Redakcja elblag.net

Źródło:

Dodano: 2018.01.11

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74