Dostosuj wydruk

Jakie są notowania elbląskich szkół technicznych w Rankingu Techników 2018 magazynu Perspektywy?

Jakie są notowania elbląskich szkół technicznych w Rankingu Techników 2018 magazynu Perspektywy?

Jakie są najlepsze technika w Polsce i w naszym regionie? Z całą pewnością uczniowie tych placówek oświatowych doskonale zdają maturę oraz egzaminy zawodowe, osiągają także znaczące sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. 10 stycznia magazyn ”Perspektywy” opublikował ranking najlepszych techników w Polsce. W tegorocznym badaniu wzięto pod uwagę dane 1744 tego typu szkól, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Niestety, w zestawieniu 300 najlepszych w naszym kraju szkół technicznych nie znalazła się żadna placówka z Elbląga.

Podobnie jak rok wcześniej w tegorocznym zestawieniu nieciekawie przedstawia się sytuacja elbląskich techników. Jaka jest tego  przyczyna?

W przypadku Rankingu Techników 2018 obowiązują cztery kryteria. Są to:

Nietrudno zauważyć, że zajmując tak niskie pozycje elbląskie szkoły techniczne musiały wypaść słabo biorąc pod uwagę każde z wyżej wymienionych kryteriów. 

Perepsktywy opublikowały również ranking wojewódzki. Tutaj również nie znajdziemy żadnej szkoły technicznej z Elbląga. Przypomnijmy, że rok wcześniej w zestawieniu najlepszych szkół technicznych w województwie warmińsko-mazurskim wśród naszych szkół najwyżej, na 15. miejscu, uplasowało się elbląskie Technikum Ekonomiczne im. Oskara Langego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Czołówkę tego zestawienia zamykało wówczas Technikum w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu (25. miejsce).

W Rankingu Techników 2018 w województwie warmińsko-mazurskim na pierwszym miejscu uplasowało się Technikum nr 8 w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. Szkoła ta zajęła jednocześnie 61. miejsce w Polsce. Na drugim miejscu w regionie znalazło się Technikum nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ekonomicznych w Olsztynie (71. miejsce w Polsce), a na trzecim – Technikum w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie (123. miejsce w Polsce).

Na pierwszy miejscu w ogólnopolskim rankingu techników uplasowało się Technikum nr 7 w Zespole Szkół elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, na drugim – Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, a na trzecim – Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w  Lublinie.

Pełny ranking możecie zobaczyć tutaj.

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2018.01.10

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74